CUPRA Formentor VZ5 na oponach Goodyear | MOTOFAKTOR

CUPRA Formentor VZ5 na oponach Goodyear

person Adrian Januszkiewicz 2/07/2021

CUPRA wybrała opony Goodyear Eagle F1 SuperSport jako oryginalne wyposażenie swojego najmocniejszego samochodu, czyli Formentora VZ5.

Formentor VZ5, wytwarzający moc 390 KM z pięciocylindrowego silnika, jest flagowym modelem CUPRY, przewodzącym gamie sportowych crossoverów Formentor. CUPRA wyprodukuje tylko 7000 egzemplarzy tego modelu, co czyni go szczególnie ekskluzywnym.

 

Opony Goodyear Eagle F1 SuperSport będą montowane w modelu Formentor VZ5 w rozmiarze 255/35 R20. Użytkownikom zapewnić mają sprawdzone zachowanie na suchej nawierzchni, krótką drogę hamowania i bardzo dobre prowadzenie na mokrej nawierzchni. Bazując na wielokrotnie nagradzanej oponie Eagle F1 SuperSport, Goodyear współpracował z CUPRĄ przez 18 miesięcy, aby opracować ogumienie dostosowane do wymagań Formentora VZ5.

Mocne osiągi opony Eagle F1 SuperSport są zasługą zastosowanych innowacji technicznych, w tym masywnego, zamkniętego wzoru bieżnika, który poprawia osiągi na suchej nawierzchni i pokonywanie zakrętów, a także dzięki super sztywnej konstrukcji ściany bocznej, która ma wpływać na lepszą sterowność i stabilność.

Cieszymy się, że właściciele ekscytującego modelu CUPRA Formentor VZ5 będą mogli korzystać z doskonałych osiągów opony Goodyear Eagle F1 SuperSport. Ściśle współpracowaliśmy z firmą CUPRA, aby dopracować oponę pod kątem wymagań tego producenta, a fakt, że marka wybrała Eagle F1 SuperSport do swojego flagowego samochodu, jest dowodem na to, że ta opona jest naprawdę dobra. Hans Vrijsen dyrektor zarządzający pionu opon osobowych na pierwsze wyposażenie Goodyear w regionie EMEA

 

Współpraca Goodyeara z marką CUPRA jest znacznie szersza i trwa także na torze wyścigowym. Jako wyłączny dostawca opon do PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek, oraz WTCR – Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA, Goodyear dostarcza wyścigowe wersje opon Eagle F1 SuperSport zespołom jeżdżącym elektryczną CUPRĄ e-Racer w PURE ETCR i CUPRĄ León Competición w WTCR.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).