Cromax przedstawił nowy system lakierów bezbarwnych | MOTOFAKTOR

Cromax wprowadził do swojej oferty nowy system Chroma Matt Clear, składający się z dwóch nowo opracowanych matowych lakierów bezbarwnych.

 

Lakiery należące do systemu Chroma Matt Clear od Cromax, czyli CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt System Clear, można mieszać ze sobą, aby odtworzyć sześć poziomów zmatowienia uzyskując idealne dopasowanie do lakierów stosowanych przez producentów samochodów – od 5GU w(mat) do 65GU (półmat). Nowe lakiery o ultraniskim poziomie połysku, można teraz naprawiać wykorzystując połączenie obu produktów. System lakierów matowych można stosować z systemami Cromax, Cromax Pro, Centari 6000 lub z oryginalnym lakierem.

 

Dla niektórych lakierników uzyskanie idealnego matowego wykończenia podczas renowacji lakierniczej było bardzo czasochłonne, często wiązało się z wykonywaniem poprawek. Dzięki innowacyjnym lakierom bezbarwnym CC6020 Chroma Matt System Clear oraz CC6010 Chroma Semi Matt System Clear lakiernicy za każdym razem bezbłędnie odtworzą pełną gamę matowych i satynowych lakierów OEM – mówi Marcin Masikowski, Axalta Training Coordinator Refinish Systems.

 

Lakiery CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt System Clear zostały opracowane na bazie nowej technologii, która wykorzystuje znacznie mniejszy rozmiar pigmentów, co zapewnia idealne dopasowanie poziomu połysku. Nowe lakiery bezbarwne są łatwe w aplikacji i są odpowiednie do każdego rodzaju naprawy. Zostały zaprojektowane tak, aby już za pierwszym razem uzyskać piękny, matowy efekt.

 

Lepsza przejrzystość pigmentu i efektu w nowych lakierach matowych sprawia, że powłoka jest mniej szara lub mleczna. W rezultacie lakiernicy uzyskują wysokiej jakości jednolitą warstwę bez plam, nawet przy bardzo niskim poziomie połysku. Wykończenie jest bardzo gładkie i miłe w dotyku po wyschnięciu – dodaje Marcin Masikowski.

 

Dzięki niezawodności nowych lakierów koszty naprawy można bardzo dokładnie oszacować. Cały proces jest o 35% szybszy, a czas suszenia jest znacznie krótszy niż w przypadku konkurencyjnych systemów, co przekłada się na oszczędność energii. Lakiery bezbarwne CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt System Clear nie wymagają specjalnych dodatków do aplikacji na części z tworzyw sztucznych.

 

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do cyfrowego zarządzania kolorami ChromawebTM, lakiernicy są w stanie szybko uzyskać receptury matowych kolorów. Co więcej, pomiar lakieru matowego można wykonać za pomocą spektrofotometru ChromaVision Pro Mini, co jest dodatkową zaletą dla naszych klientów — mówi Marcin Masikowski.

 

Nowe matowe lakiery bezbarwne – CC6020 Chroma Matt System Clear i CC6010 Chroma Semi Matt są już dostępne w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).