Coraz więcej młodych aut na rynku wtórnym – dane AAA AUTO | MOTOFAKTOR

Coraz więcej młodych aut na rynku wtórnym - dane AAA AUTO

person Redakcja 20/12/2022

Z analizy AAA AUTO wynika, że na rynku wtórnym jedyną grupą aut, których liczba ofert sprzedaży powiększyła się przez rok, są te w wieku do 4-5 lat.

 

W listopadzie 2022 roku w Polsce oferowano 194 511 aut z drugiej ręki, co oznacza spadek w stosunku do października br. o 10 703 samochody. W ciągu całego roku ten spadek był jeszcze większy, ponieważ w listopadzie 2021 roku na wtórnym rynku oferowano do sprzedaży 210 904 samochody, czyli niemal o 16 400 aut więcej niż obecnie.

 

W samym listopadzie br. oferowano do sprzedaży 22 766 aut w wieku 4-5 lat. Ich mediana przebiegu wynosiła 97 tys. km, a mediana ceny 71 900 zł. Najwięcej ofert dotyczyło modeli: Škoda Octavia, Opel Astra i Ford Focus.

 

Samochody prawie nowe to najszybciej rozwijający się segment w naszej ofercie, a rosnąca liczba na rynku wtórnym potwierdza ich atrakcyjność. Warto pamiętać, że prawie nowe samochody są nawet o 40% tańsze niż nowe i co więcej są łatwo dostępne, bez oczekiwania, w przeciwieństwie do nowych samochodów, których czas dostawy wynosi obecnie do roku czasu, a nawet 18 miesięcy – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

TOP 10 najczęściej oferowanych do sprzedaży aut na wtórnym rynku w Polsce w listopadzie i grudniu 2022 roku. Źródło: AAA AUTO

Źródło: AAA AUTO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).