Continental ułatwia flotom monitoring opon | MOTOFAKTOR

Continental oferuje teraz zdalne monitorowanie opon w czasie rzeczywistym także dla naczep za pośrednictwem cyfrowego rozwiązania ContiConnect Live.

 

 

 

ContiConnect Live działa równie efektywnie z przyczepami wolnostojącymi, jak i sprzężonymi z ciągnikiem. Jednostka telematyczna może odbierać dane z czujników opon i wysyłać je do portalu ContiConnect. Dzięki temu system może dostarczać ciągłych informacji o ciśnieniu i temperaturze opon naczepy po podłączeniu do jednostki zasilającej. Gdy urządzenie nie jest podłączone, jego akumulator umożliwia codzienne odczyty przez okres do 28 dni. ContiConnect Live może zmniejszyć liczbę awarii związanych z oponami, co przekłada się na większą efektywność pojazdu. Aktualizacje i alerty w czasie rzeczywistym również zwiększają wydajność oraz zmniejszają koszty związane z serwisem i konserwacją. ContiConnect Live dla naczep oferuje także funkcję track & trace opartą na danych GPS. Dzięki temu menedżerowie flot zyskują pełny wgląd w dokładną pozycję wszystkich swoich aktywów. Od lipca 2023 r. nowe rozwiązanie dla naczep jest dostępne na wielu rynkach na całym świecie.

 

Clarisa Doval, Head of Digital Solutions w Continental
Clarisa Doval, Head of Digital Solutions w Continental, fot. Continental

Dzięki ContiConnect Live floty zyskują ogrom korzyści w postaci bieżącej wiedzy na temat ewentualnych problemów z ciśnieniem w oponach, które można rozwiązać jeszcze przed połączeniem naczepy z ciągnikiem. Nasze rozwiązanie pomaga firmom osiągnąć najniższe możliwe koszty operacyjne floty – wyjaśnia Clarisa Doval, Head of Digital Solutions w Continental.

 

Czujniki wewnątrz opony wysyłają dane do jednostki telematycznej zainstalowanej na naczepie. Informacje są następnie przekazywane do powiązanej platformy zarządzania oponami, gdzie są intuicyjnie dostępne za pośrednictwem portalu lub aplikacji ContiConnect. Menedżerowie flot mogą dzięki temu uzyskać dostęp do danych, takich jak ciśnienie ogumienia, temperatura oraz przebieg każdej podłączonej opony. W przypadku niskiego ciśnienia lub ubytku powietrza, portal może generować powiadomienia tekstowe lub e-mailowe do nieograniczonej liczby odbiorców, a problem może zostać rozwiązany jeszcze przed sprzężeniem naczepy z ciągnikiem.

 

Z pomocą ContiConnect Live można zapobiec potencjalnym awariom, obniżyć koszty eksploatacji i wydłużyć czas pracy pojazdu na drodze. Chociaż opony stanowią jedynie ok. 5% kosztów inwestycyjnych floty, mogą stanowić nawet ponad połowę wszystkich kosztów operacyjnych. Jeśli ogumienie niezauważalnie traci powietrze, opór toczenia i zużycie paliwa wzrastają, a w przypadku przebicia opony naczepa zostaje wyłączona z funkcjonowania do czasu naprawy. Wysokie koszty paliwa i przestoje są wyzwaniem nie tylko dla operatora floty, ale także dla klientów z powodu opóźnionych dostaw.

Fot. Continental

Do 2030 r. Continental chce zostać globalnym liderem w zakresie rozwiązań cyfrowych opartych na usługach. Już dziś oferuje wielu klientom flotowym gwarantowany przebieg wraz z szeroką gamą usług oponiarskich.

 

Źródło: Continental

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).