Continental pomaga w zrównoważonym zarządzaniu flotą | MOTOFAKTOR

Continental pomaga w zrównoważonym zarządzaniu flotą

person Adrian Januszkiewicz 13/05/2022

Continental wspiera firmy w zrównoważonym zarządzaniu flotą poprzez odpowiedni dobór opon, monitorowanie ich stanu, zarządzanie karkasami i bieżnikowanie.

 

Continental pomaga firmom transportowym i operatorom w transformacji flot do modelu bardziej zrównoważonego, wydajnego i zarządzanego cyfrowo. Aby to osiągnąć, firma wprowadziła szereg rozwiązań i technologii, które pozwalać mają oszczędzać zasoby i obniżyć emisję dwutlenku węgla. Koncentruje się przy tym na czterech strategicznych obszarach: ochronie klimatu, czystej mobilności, gospodarce obiegu zamkniętego i zrównoważonych łańcuchach dostaw.

 

Świadomość wydajności i zrównoważony rozwój już dawno stały się istotnymi czynnikami konkurencyjności dla firm transportowych – mówi Ralf Benack, szef działu 360° Solutions w Continental – W związku z tym opony o niskim oporze toczenia stanowią już część podstawowej specyfikacji w wielu flotach. Obecnie jednak szukamy czegoś więcej – zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia opony.

 

W Continental zrównoważony rozwój zaczyna się już na etapie pozyskiwania materiałów i obejmuje procesy produkcyjne, w których powstają trwałe, energooszczędne opony. Kończy się na bieżnikowaniu opon i wysiłkach firmy, aby w większym stopniu wykorzystywać w produkcji surowce uzyskane z recyklingu starych opon.

 

Ramy dla tych działań zapewnia całościowy pakiet zarządzania oponami Conti360° Solutions, obejmujący dobór właściwej opony, stałe monitorowanie danych dotyczących opon oraz system umożliwiający ponowne włączenie zużytych opon do programu ContiLifeCycle, dzięki czemu opony mogą cieszyć się drugim, a nawet trzecim życiem.

Rozwiązania Conti360° Fleet: prawidłowy dobór opon i cyfrowe zarządzanie oponami

Obok usługi ContiFitmentService, która pomaga klientom dokonać właściwego wyboru opon do danego zastosowania, kolejnym kluczowym elementem rozwiązań flotowych Continental jest cyfrowy monitoring opon za pomocą ContiConnect, obejmujący różne moduły, które klient może wybrać zgodnie ze swoimi indywidualnymi wymaganiami. Wykorzystując czujniki umieszczone w oponach, ContiConnect umożliwia menedżerom flot dostęp w czasie rzeczywistym do danych dotyczących opon dla całej floty, takich jak ciśnienie i temperatura.

 

Uszkodzenia opon są szybko wykrywane, co zapobiega ich przebiciu. Opony mogą być stale utrzymywane w optymalnym ciśnieniu, dzięki czemu obniża się zużycie paliwa. Floty czerpią korzyści z dłuższej żywotności opon, a jednocześnie minimalizują rzeczywiste koszty całkowite eksploatacji pojazdów. Continental umożliwia zrobienie kolejnego kroku w kierunku lepszego planowania pracy dzięki ContiConnect 2.0 i czujnikom nowej generacji, które dostarczają jeszcze więcej danych o oponach.

ContiLifeCycle: drugie i trzecie życie opon

Gdy bieżnik opon premium się zużyje, do akcji może wkroczyć kolejny moduł Conti360° Solutions dla flot: koncepcja bieżnikowania ContiLifeCycle.

 

Dzięki naszemu programowi ContiCasingManagement karkasy opon mogą zostać zwrócone do nas, aby otrzymać nowe życie dzięki naszym rozwiązaniom w zakresie bieżnikowania ContiRe i ContiTread klasy premium – wyjaśnia Ralf Benack.

 

Zarządzanie karkasami odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego ContiCasingAccount. Recykling karkasów opon pozwala zmniejszyć zużycie zasobów nawet o 70% w porównaniu z produkcją nowej opony od podstaw. Ponadto firma Continental stosuje specjalne technologie w najnowocześniejszym zakładzie ContiLifeCycle, aby umożliwić ponowne wykorzystanie gumy ze starych opon do produkcji nowych i bieżnikowanych opon, a tym samym zmniejszyć emisję CO2 i obniżyć zużycie materiałów i wody.

 

Zrównoważony rozwój, ochrona klimatu i ślad węglowy są od wielu lat kluczowymi zagadnieniami dla branży transportowej. Dzięki naszym rozwiązaniom chcemy pomóc flotom w stawianiu czoła tym wyzwaniom i wspierać je na drodze do zrównoważonego zarządzania flotą. Dlatego też koncentracja na zrównoważonym rozwoju została zapisana w naszym programie strategicznym Wizja 2030 – zauważa Benack – Nasza regenerowana opona ContiRe EcoPlus HT3 sprawia, że jesteśmy pierwszą firmą zajmującą się bieżnikowaniem w regionie EMEA, która oferuje nowe i bieżnikowane modele opon, których przebieg i opór toczenia pozostają praktycznie niezmienione.

 

Regenerowana opona ContiRe EcoPlus HT3 może pochwalić się niskim oporem toczenia, co przekłada się na doskonałą wydajność paliwową. Linia opon Conti EcoPlus Generation 3 została wprowadzona, aby zaoferować flotom pojazdów większą oszczędność paliwa w przewozach długodystansowych.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).