Continental: pierwsza fabryka Grupy na Litwie | MOTOFAKTOR

Continental: pierwsza fabryka Grupy na Litwie

Produkcja pierwszych podzespołów elektronicznych w fabryce Continental na Litwie ma ruszyć w II połowie 2019 r.

Continental kontynuuje ekspansję w Europie. Od drugiej połowy 2019 roku komponenty elektroniczne na rynek europejski będą produkowane w nowej fabryce technologii elektronicznej w Kownie. Komponenty będą obejmować jednostki sterujące drzwi i siedzenia, a także bramki i urządzenia do inteligentnego sterowania szybami, których technologia pozwala na automatyczne i manualne przyciemnienie szyb pojazdu. Ponadto będą produkowane czujniki radarowe krótkiego i dalekiego zasięgu dla funkcji komfortu i bezpieczeństwa oraz Assisted & Automated Control Unit (ADCU) – bezpieczna i wszechstronna platforma przetwarzania idealnie nadająca się do zastosowań w dziedzinie wysoce zautomatyzowanej jazdy.

 

Continental zainwestuje w budowę zakładu 95 mln euro w ciągu najbliższych 5 lat i utworzy około 1000 nowych miejsc pracy.

Budowa naszego pierwszego zakładu na Litwie jest ważnym elementem naszej strategii rozwoju w Europie. Cieszymy się, że dzięki nowoczesnemu przemysłowemu regionowi tutaj w Kownie, doskonałej infrastrukturze i wysoko wykwalifikowanej sile roboczej, znaleźliśmy idealną lokalizację.

członek zarządu Continental i szef działu wnętrz - Helmut Matschi
Na zdjęciu od lewej: dyrektor generalny Invest Lithuania, Mantas Katinas; szef Central Electronic Plants w Continental, dr Hans-Jürgen Braun; prezydent Litwy, Dalia Grybauskaitė; członek zarządu Continental, Helmut Matschi; dyrektor zarządzający Continental na Litwie, Shayan Ali oraz Minister Gospodarki Litwy, Virginijus Sinkevičius.

Najnowocześniejsza fabryka w uznanym regionie przemysłowym

Fabryka  Continental w Kownie obejmie początkowo powierzchnię 22 tys. mkw., w tym pomieszczenia produkcyjne, administracyjne i magazynowe. Modułowa koncepcja pozwoli na dalsze rozszerzanie produkcji tych komponentów w przyszłości, zgodnie z wymaganiami. Zakład spełni wymagania Industry 4.0, co oznacza, że ​​w przyszłości będzie można w nim używać np. automatycznie sterowanych pojazdów.  Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój i środowisko, konstrukcja spełni rygorystyczne wymagania i standardy.

 

Aby zapewnić jak najbardziej wydajne wykorzystanie energii przyszłych budynków, przeprowadzono symulację energetyczną już w fazie koncepcyjnej, która została następnie wykorzystana jako podstawa do wyboru energooszczędnych rozwiązań i materiałów. Efektywność energetyczna zakładu została zatwierdzona przez międzynarodowo uznany certyfikat LEED Gold na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

Dla pracowników nowy zakład będzie posiadał 360 mkw. centrum sportowego do różnych aktywności, a także teren rekreacyjny z ławkami i naturalnym stawem.

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).