Continental inwestuje w chipy do pojazdów autonomicznych - MOTOFAKTOR

Continental nabył mniejszościowy pakiet udziałów w start-upie Recogni, który pracuje nad architekturą chipów do pojazdów autonomicznych.

Procesory przyszłości opracowywane przez Recogni będą przeznaczone m.in. do stosowania w wysokowydajnych komputerach samochodowych Continental, gdzie będą przeprowadzać szybkie przetwarzanie danych z czujników w celu zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy.

 

Jako inwestor strategiczny Continental wnosi swój wkład finansowy, a także swoją wiedzę specjalistyczną w dziedzinie sztucznej inteligencji, czujników pojazdów i zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę w celu dalszego rozwoju konstrukcji chipów. Eksperci Continental przewidują, że masowa produkcja obejmująca nową aplikację chipów może rozpocząć się już w 2026 r.

 

Mówiąc obrazowo, nowe, wysoce wyspecjalizowane procesory służyć mają jako ultra-ekonomiczny wzmacniacz danych: przy minimalnym zużyciu energii umożliwiać mają komputerom w pojazdach uzyskanie szybkiego wyczucia bezpośredniego otoczenia pojazdu, tworząc w ten sposób podstawę do zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy. Obie firmy zgodziły się nie ujawniać wielkości udziałów.

Bez szybszych chipów nie będzie sieci, automatyzacji ani autonomicznej jazdy. Dzięki naszym własnym badaniom w obszarze nowych projektów chipów, naszym strategicznym partnerstwom z dużymi producentami chipów, takimi jak NVIDIA, oraz naszej inwestycji w Recogni, robimy pierwszy krok w kierunku zaspokojenia przyszłego zapotrzebowania na wysoce wyspecjalizowane procesory do modułów czujników i jednostek sterujących dla naszych potężnych, wydajnych komputerów samochodowych. Frank Petznick szef działu zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy w firmie Continental
Wsparcie firmy Continental jest silnym potwierdzeniem podejścia Recogni do rozwiązywania najtrudniejszych wyzwań związanych z jazdą autonomiczną. Cele firmy Recogni pozwalają nam sprostać wyzwaniom związanym z przetwarzaniem percepcji poprzez zbudowanie najwydajniejszego na świecie systemu wnioskowania AI przy najniższym zużyciu energii, poprzez opracowywanie najnowocześniejszych układów ASIC dla najnowocześniejszych algorytmów wnioskowania. R K Anand dyrektor generalny Recogni

Potrzeba mocy obliczeniowej w samochodach stale rośnie

Rośnie zapotrzebowanie na procesory zoptymalizowane pod kątem specyficznych wymagań sztucznej inteligencji. Podczas gdy zaledwie kilka megabajtów danych z czujnika na sekundę musiało zostać przeanalizowanych kilka lat temu, liczba ta wzrośnie do kilku gigabajtów na sekundę w nadchodzących latach. Podczas gdy system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu wymagał tylko zwykłej czarno-białej kamery, autonomiczne pojazdy przyszłości będą w niektórych przypadkach używać jednocześnie ponad 20 wysokiej rozdzielczości czujników otoczenia pojazdu, takich jak radar, kamera i lidar.

Wiedza o systemie z kapitałem wysokiego ryzyka

Współpraca między Continental i Recogni została zainicjowana przez własną organizację start-upów Continental, co-pace. Światowy zespół ekspertów ds. Technologii zwrócił uwagę na Recogni i przez ostatnie 18 miesięcy ściśle ze sobą współpracowali, aby zapewnić możliwie największą wykonalność techniczną, a przede wszystkim teoretyczną wydajność nowego projektu chipa.

Chociaż wszystko jest nadal teoretyczne, nasze symulacje pokazują, że gdy zaczniemy używać chipów Recogni, możemy spodziewać się wykładniczo szybszej analizy danych z naszych czujników. Annika Ratte-Front szefowa AI w jednostce biznesowej Continental ADAS

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).