Continental Engineering Services rozszerza działalność | MOTOFAKTOR

Continental Engineering Services rozszerza działalność

Continental Engineering Services (CES) rozwija się i otwiera trzy nowe zakłady w Anglii, Niemczech i we Włoszech.

Za sprawą otwarcia nowych zakładów w Europie Continental Engineering Services rozszerza swoje możliwości. W szczególności nowy oddział w Burgess Hill w Anglii ma duże znaczenie strategiczne dla spółki zależnej Continental. Zakład koncentruje się na opracowywaniu i dostosowywaniu zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS).

 

Technologie ADAS odgrywają coraz ważniejszą rolę w nowoczesnych pojazdach. Od 2022 roku wszystkie nowe samochody w Unii Europejskiej muszą być wyposażone w różne systemy wspomagające. Należą do nich systemy awaryjnego hamowania i ostrzegania o nagłym zjechaniu z pasa ruchu, a także systemy ostrzegawcze, które wykrywają zmęczenie kierowcy. Nowe przepisy UE mają pomóc lepiej chronić pasażerów pojazdów, pieszych i rowerzystów oraz zwiększyć zaufanie do funkcji zautomatyzowanej jazdy.

 

W nowym zakładzie Continental Engineering Services w Burgess Hill pod Londynem około 100 inżynierów opracowuje rozwiązania dla zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę. Oddział w Burgess Hill był częścią jednostki biznesowej ADAS grupy Continental do końca 2020 r.

Zespoły programistyczne w Burgess Hill wzmacniają naszą wiedzę w kluczowych dziedzinach. Rozwój systemów wspomagania i ich integracja z coraz bardziej cyfrowymi architekturami pojazdów stają się coraz ważniejsze. Oferujemy inteligentne rozwiązania, które spełniają wymagania specyficznej architektury pojazdów i międzynarodowych wymogów prawnych.

dyrektor generalny CES - dr Christoph Falk-Gierlinger

 

Ekspertyza zakładu w Burgess Hill obejmuje oprogramowanie i rozpoznawanie obrazów, a także rozwój i adaptację technologii do manewrów parkowania i skrętu.

 

Nowy oddział wzmacnia pozycję rynkową firmy w Wielkiej Brytanii, gdzie CES ma już swoją siedzibę w Lichfield. Ponadto CES ma w przyszłości wykorzystywać wolne moce produkcyjne w walijskim zakładzie produkcyjnym w Ebbw Vale do produkcji komponentów m.in. do napędów elektrycznych i systemu nagłaśniającego Ac2ated Sound bez głośników.

Nowa lokalizacja w pobliżu Stuttgartu - łączność, napęd elektryczny i akustyka

CES realizuje również jasną strategię ekspansji w Niemczech i otworzył nowy oddział w Sindelfingen, aby zapewnić jeszcze lepsze wsparcie kluczowym klientom w zakładzie motoryzacyjnym Continental w Badenii-Wirtembergii.

Przybliżyliśmy się do naszych klientów w aglomeracji Stuttgartu. Jako partner w rozwoju systemów możemy teraz jeszcze skuteczniej wspierać naszych klientów w opracowywaniu i wdrażaniu niestandardowych rozwiązań dla mobilności w przyszłości. Skupiamy się na takich dyscyplinach, jak mobilność elektryczna, akustyka pojazdów, bezpieczeństwo ruchu drogowego, informacje i łączność.

dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu - Lars Holger Seibert

 

Inżynierowie z nowego oddziału w Sindelfingen specjalizują się między innymi w integracji hamulców i zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, a także w wewnętrznych systemach elektronicznych oraz w opracowywaniu inteligentnych rozwiązań komunikacyjnych i wydajnych technologii napędów elektrycznych. Ponadto Continental Engineering Services inwestuje w pobliskie centrum akustyki w Marktgroeningen, aby móc wdrażać złożone projekty w zakresie ogólnej akustyki pojazdów i zarządzania ciepłem jeszcze bliżej klienta – dyscypliny, w których CES już zapewnia godne zaufania wsparcie głównym klientom. przez lata.

 

Continental jest również reprezentowany w nowym zakładzie w Sindelfingen. Podkreśla to strategiczne powiązanie z firmą macierzystą. Wspierana przez cały portfel motoryzacyjny Continental, CES jako spółka zależna będąca w całości jej własnością jest w stanie szybko opracować innowacyjne, pragmatyczne i, co nie mniej ważne, atrakcyjne cenowo rozwiązania.

 

Komponenty, które zostały już przetestowane w produkcji na dużą skalę, takie jak czujniki, siłowniki lub jednostki sterujące, a także prace rozwojowe systemu, mogą być indywidualnie dostosowywane i dalej rozwijane w celu dostosowania do potrzeb klientów CES. Firmie udało się pozyskać Uwe Hillburgera jako nowego kierownika oddziału, który po zajmowaniu stanowisk w Porsche i u dostawców usług rozwojowych, takich jak między innymi MBtech i AVL, cieszy się wysoką reputacją w branży jako uznany ekspert w kluczowych tematach przyszłości.

Zakład w Turynie - większa bliskość do klientów w południowej Europie

Aby przyspieszyć rozwój również w Europie Południowej, Continental Engineering Services otworzył nową filię we Włoszech. Oddział w Turynie obsługuje w szczególności włoskich producentów pojazdów limitowanych serii, niszowych, dwukołowych i specjalnych. Zarządzać nim będzie Nicole Haring-Aue, szef CES Italy.

 

Również tutaj klienci korzystają z wyłącznego dostępu do wypróbowanych i przetestowanych technologii produkcji na dużą skalę firmy Continental. Dodatkowym atutem jest to, że firma dysponuje własnym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Niemczech, zajmującym się produkcją części mechanicznych, skomplikowanych jednostek sterujących, a także części z niewielkich serii produkcyjnych.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).