Continental dostarczył sprzęt dla włoskich szpitali | MOTOFAKTOR

Continental dostarczył sprzęt dla włoskich szpitali

Continental dostarcza węże do gazów medycznych dla sektora opieki zdrowotnej w Bergamo i Lombardii.

Węże do gazów medycznych Continentala produkowane są w zakładzie w Daverio we Włoszech.

Pomimo, że firma Continental zmniejszyła produkcję z powodu pandemii COVID-19, wyprodukowaliśmy specjalne partie na zamówienie włoskiego sektora opieki zdrowotnej. Tymczasowo uruchomiliśmy linię produkcyjną wyrobów medycznych, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów i dostarczać węże do sektora ochrony zdrowia. To jest nasz minimalny wkład dla Bergamo i włoskiego społeczeństwa, wsparcie opieki zdrowotnej i wszystkich potrzebujących w tych trudnych czasach.

odpowiedzialny za produkcję węży termoplastycznych od czasu przejęcia firmy Merlett przez Continental w 2019 roku - Marco Tamborini

 

Węże te służą do dostarczenia powietrza i różnych gazów medycznych niezbędnych w służbie zdrowia, m.in. w urządzeniach wspomagających oddychanie, takich jak system CPAP (ang. Continuous Positive Airway Pressure), stosowany w terapii bezdechu.

Węże niskociśnieniowe do gazów medycznych są stosowane m.in. w aparatach wspomagających oddychanie, takich jak system CPAP.

Komponenty Continental do gazów medycznych są produkowane dla znajdującej się w Bergamo firmy Flow-meter, która zajmuje się produkcją urządzeń do pomiaru, kontroli i dostarczania płynów. Prowincja Bergamo w Lombardii we Włoszech jest szczególnie mocno dotknięta epidemią koronawirusa.

W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele wyrazów wdzięczności od szpitali, którym dostarczamy nasze produkty. Byłoby to niemożliwe bez naszych wiarygodnych partnerów – szczególnie w tych czasach. Ze względu na utrzymującą się stresującą sytuację, sprawne dostawy urządzeń medycznych są bardzo ważne dla lokalnych placówek służby zdrowia.

dyrektor generalny Flow-meter - Roberto Paratico

Węże do gazów medycznych dla urządzeń anestezjologicznych i oddechowych

Continental produkuje zamówione partie węży do gazów medycznych dla włoskiego sektora opieki zdrowotnej, pomimo zmniejszenia produkcji spowodowanego pandemią COVID-19.

Węże Continental do dostarczania gazów medycznych są wykonane z polichlorku winylu (PCW) z warstwą wewnętrzną z termoplastycznego poliuretanu, wzmocnionego przędzą poliestrową (TPU) i pośrednią warstwą klejącą z poliuretanu (PU).

Będziemy dalej koncentrować się na produkcji komponentów medycznych dla europejskiego sektora opieki zdrowotnej – zwłaszcza w tych dniach, kiedy zapotrzebowanie na sprzęt stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego jest tak wysokie.

- Marco Tamborini

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).