Co zyskują mechanicy wybierając Bag in Box? | MOTOFAKTOR

Co zyskują mechanicy wybierając Bag in Box?

person Redakcja 25/09/2023

Ekologiczne opakowania olejów PETRONAS Syntium i Tutela trafiają do kolejnych serwisów w Polsce. Dowiedz się, dlaczego wybór Bag in Box po prostu Ci się opłaca.

 

Firma PETRONAS dokładnie prześledziła cykl życia swoich produktów, w tym opakowań. Począwszy od powstania, poprzez logistykę, aż po zużycie i przetworzenie odpadów. Na podstawie tej analizy zaprojektowano nowoczesne opakowania kartonowe Bag In Box, które otrzymały certyfikat UN Mark. Świadczy on o tym, że BIB spełniają wszystkie przepisy transportowe dotyczące pakowania i wysyłki towarów niebezpiecznych – jest to uniwersalny certyfikat w branży olejowej.

Bag in Box – co to właściwie jest?

Produkcja PETRONAS Syntium BIB wiąże się z mniejszą emisją dwutlenku węgla, ograniczoną ilością odpadów i zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu. W rezultacie, obniżono zużycie tworzyw sztucznych o 92%! W efekcie podczas procesu pakowania olejów potrzeba do 85% materiałów mniej niż w przypadku tradycyjnych butelek. Nowatorskie opakowanie składa się z dwóch uzupełniających się elementów: zewnętrznej części kartonowej oraz wewnętrznej torby z miękkiego, ale mocnego tworzywa sztucznego przeznaczonej dla produktów płynnych. Takie połączenie gwarantuje bezpieczny i bezproblemowy transport produktu z magazynu do punktu docelowego.

 

Solidny karton nadaje się w 100% do przetworzenia. Opakowanie posiada wysokiej jakości nadruk, dzięki czemu klienci mogą łatwo odróżnić produkty PETRONAS Syntium BIB. Wewnętrzna torba wykonana jest z wytrzymałej folii nylonowej LX. Zastosowany materiał w porównaniu z innymi tworzywami uszczelniającymi charakteryzuje się większą wytrzymałością na rozciąganie, przebicie, wydłużenie i zgrzewanie. Zintegrowany kurek zapewnia skuteczną barierę aromatyczną, a także wygodne nalewanie, wolne od rozlewania i zacieków. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać produkt w 100%. Opakowanie wewnętrzne i zewnętrzne łączy w sobie zrównoważony rozwój z wygodą i trwałością. Stanowi to znaczącą zmianę na korzyść ekologicznych opakowań w branży olejów silnikowych.

Jakie korzyści ma warsztat z wprowadzenia BIB do swojej oferty?

Wytwarzanie odpadów w serwisie samochodowym to dosyć kłopotliwa kwestia. Zgodnie z przepisami należy prowadzić ewidencje i selektywne magazynowanie. Nie można mieszać śmieci komunalnych z przemysłowymi. Plastikowe butelki należą do tej drugiej kategorii, której wywóz z reguły generuje większe koszty. Natomiast w przypadku opakowań Bag in Box karton jest traktowany jak zwykła makulatura. W przypadku dużego przerobu oleju w miesiącu przekłada się to na realne oszczędności.

 

Do tego, BIB umożliwia elegancką ekspozycję na dedykowanych stojakach i zajmuje mniej miejsca niż butelki o nieregularnym kształcie. Wygodne metalowe półki umożliwiają nalewanie oleju wprost z kartonu do dozownika za pomocą poręcznego kranu. PETRONAS Syntium BIB jest również wygodniejszy w użyciu niż beczki z uwagi na swoje rozmiary i masę. Dozowniki na olej umieszczone na półce poniżej przyczyniają się do sprawniejszej wymiany oleju, a ponieważ jest ich sześć, po jednym na każdy rodzaj oleju Syntium, zapobiegają również ewentualnym zanieczyszczeniom pomiędzy różnymi produktami.

 

Oprócz korzyści ekologicznych, technologia BIB pomaga również ograniczyć zajmowaną przestrzeń w warsztatach. Dzięki nowatorskiej ekspozycji, regały z olejem zajmują o 9% mniej miejsca niż tradycyjne beczki czy butelki. Przeniesienie 20-litrowego kartonu jest też znacznie wygodniejsze niż transport 208-litrowych beczek, nie wymaga tyle siły i nie jest tak szkodliwe dla kręgosłupa.

Okiem eksperta:

Kierowcy w Polsce mają świadomość, że jeżdżenie samochodem ma wpływ na środowisko, dlatego coraz więcej z nich chce podróżować bardziej ekologicznie. W badaniu PETRONAS dotyczącym zielonych preferencji kierowców, 70% respondentów z Polski deklaruje chęć poniesienia wyższych kosztów na rzecz bardziej zrównoważonego transportu. Bag in Box to zatem doskonały argument podczas wizyty na warsztacie, który zachęca do wyboru lepszych i bardziej marżowych produktów. To działa, szczególnie na płeć piękną. Kartonowe opakowania to rewolucja na wielu płaszczyznach, od optymalizacji kosztów dostawy, po wygodniejsze magazynowanie i dogodną utylizację. Ta zmiana działa zdecydowanie na korzyść warsztatów – tłumaczy Danuta Michałus-Sokołowska, Marketing Menadżer PETRONAS w Polsce.

 

Nowoczesne opakowania Bag in Box są dostępne dla serwisów w sieci partnerskiej PETRONAS, dowiedz się jak dołączyć do tego grona. Jeśli już z nami działasz, zapytaj swojego dystrybutora!

 

Artykuł sponsorowany przez PETRONAS

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).