Climate Partner docenił czyściwa MEWA | MOTOFAKTOR

Climate Partner docenił czyściwa MEWA

Raport firmy konsultingowej Climate Partner wskazał, że czyściwa firmy MEWA w mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne niż te z celulozy.

Climate Partner oferuje przedsiębiorstwom rozwiązania w zakresie ochrony klimatu: od strategii dotyczącej śladu węglowego i ochrony klimatu po produkty neutralne klimatycznie, które wspierane są przez międzynarodowe projekty zorientowane na wyrównanie szkód powodowanych przez emisje. Stąd też firma Climate Partner była odpowiedzialna za badania emisji CO2 powstającej w trakcie produkcji czyściw wielokrotnego użytku MEWATEX oraz czyściw jednorazowych produkowanych z celulozy.

 

Wszystkie wyliczenia przeprowadzone zostały w odniesieniu do jednego kilograma brudu, który został usunięty z badanych produktów oraz średniego 25-krotnego użycia czyściwa MEWATEX.

Przewaga ekologiczna

Uzyskane dane wskazują na przewagę ekologiczną czyściw wielokrotnego użytku MEWATEX w porównaniu z dwoma rodzajami jednorazowych czyściw wykonanych z celulozy i polipropylenu. Czyściwo MEWATEX może być wykorzystywane do 50 razy.

Mniejsze zużycie wody i mniejsza emisja CO2

Podczas wytwarzania czyściw MEWATEX jednostkowe zużycie wody wynosi 4 538 litrów wody/kg brudu w porównaniu z 188 500 l wody/kg brudu potrzebnymi do produkcji czyściw z celulozy. Inną istotną różnicą jest także zużycie energii: do produkcji czyściw MEWATEX potrzebnych jest 31 kWh/kg brudu, czyli 35 % tego, co przy produkcji czyściw jednorazowych (87 kWh/kg brudu).

 

Również w kontekście emisji gazów cieplarnianych, powstających podczas wytwarzania obydwu rodzajów czyściw, bilans ekologiczny jest na korzyść czyściw wielokrotnego użytku: 11,9 kg CO2/kg brudu w przypadku czyściw MEWATEX i 33,3 kg/kg brudu w przypadku czyściw celulozowych, co oznacza, że czyściwa firmy MEWA w trzykrotnie mniejszym stopniu obciążają środowisko naturalne.

 

W końcu należy także zwrócić uwagę na ilość zastosowanego materiału tekstylnego, gdzie różnica jest bardziej widoczna: 25,5 kg/kg brudu materiału potrzebne jest do wyprodukowania czyściw celulozowych, podczas gdy tylko 0,5 kg/kg brudu materiału jest wystarczające na wytworzenie czyściw MEWATEX.

 

Źródło: MEWA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).