Citroën ë-C3 z oponami Goodyear | MOTOFAKTOR

Citroën ë-C3 z oponami Goodyear

Opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 decyzją Citroëna znajdą się w oryginalnym wyposażeniu elektrycznego modelu ë-C3.

Citroën ë-C3 to nowy kompaktowy samochód z napędem elektrycznym w gamie francuskiego producenta. Wyposażony w opony letnie Goodyear EfficientGrip Performance 2 ma osiągać wysoką wydajność i zasięg. Elastyczny wzór bieżnika opon ma redukować ryzyko pęknięć na nierównej nawierzchni drogi.

Kooperacja na rzecz zrównoważonego rozwoju

Goodyear i Citroën od dłuższego czasu działają razem w celu promowania zrównoważonego rozwoju. W 2022 roku Goodyear stworzył koncepcyjną oponę Eagle GO dla koncepcyjnego samochodu Citroën Oli, której większość mieszanki bieżnika pochodzi z recyklingu lub zrównoważonych źródeł.

To partnerstwo jest również zgodne z nową strategią Goodyeara pod hasłem „Gotowi na EV”. Firma wprowadziła dwa nowe oznaczenia – Electric Drive Technology (EDT) i Electric Drive Ready (EDR), które można zobaczyć na bocznych ścianach wszystkich opon przeznaczonych do pojazdów elektrycznych i hybrydowych plug-in. Te oznaczenia są widoczne na produktach montowanych jako oryginalne wyposażenie, włączając w to modele ë-C3 i inne. Oznaczają one, że opony te wyposażone są w specjalne technologie zaprojektowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych, zapewniając wyższą nośność, pewne prowadzenie i niższy poziom hałasu.

„Jesteśmy dumni, że Citroën wybrał naszą markę jako dostawcę opon na oryginalne wyposażenie nowego ë-C3. Nasza letnia opona EfficientGrip Performance 2 charakteryzuje się właściwościami, które doskonale uzupełniają możliwości tego modelu, podkreślając nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora pojazdów elektrycznych oraz w rozwój przyszłości mobilności elektrycznej” – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. pierwszego wyposażenie w segmencie opon osobowych w regionie EMEA.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).