Ciągnik bez badań i naczepa bez hamulców | MOTOFAKTOR

Ciągnik bez badań i naczepa bez hamulców

person Redakcja 6/05/2020

Zardzewiała i popękana tarcza hamulcowa przy jednym z kół naczepy oraz ciągnik siodłowy bez ważnych badań technicznych i z emulatorem AdBlue zatrzymany przez ITD.

W niedzielę (3 maja) na drodze krajowej numer 55 w Kwidzyniu inspektorzy ITD zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy, którym na rzecz krajowego przewoźnika wykonywano transport ładunku.

 

Oględziny stanu technicznego pojazdów wykazały poważne nieprawidłowości. Powierzchnia robocza tarczy hamulcowej jednego z kół naczepy była pokryta grubą warstwą rdzy i popękana. Świadczyło to o tym, że zacisk hamulcowy w ogóle nie pracował. Ustalono, że inny kierowca z kontrolowanej firmy celowo zaślepił przewód pneumatyczny prowadzący do miecha hamulcowego, gdyż był on niesprawny.

 

Ponadto inspektorzy ujawnili, że kontrolowany ciągnik siodłowy nie posiadał ważnego przeglądu technicznego od 10 stycznia 2020 roku. Dalsza kontrola ujawniła także niedozwoloną ingerencję w układ elektryczny ciągnika. W ciężarówce był zamontowany emulator AdBlue, który służy do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczani

a spalin (SCR).

 

Inspektorzy ITD zatrzymali dowody rejestracyjne obydwu pojazdów z powodu wykrytych nieprawidłowości i wydali zakaz dalszej jazdy do momentu naprawy usterek.

 

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatem. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczą się teraz postępowania administracyjne w celu nałożenia kar pieniężnych.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).