Chłodnica DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

W ofercie marki DT Spare Parts pojawiła się chłodnica o numerze 2.11055.

Temperatura pracy silnika jest regulowana przez chłodnicę. Zadaniem chłodnicy jest zapewnienie, że silnik nie przegrzewa się, co może prowadzić do jego poważnych uszkodzeń mechanicznych.

 

Chłodnica znajduje się bezpośrednio za osłoną chłodnicy w przedniej części komory silnika i stanowi część „długiego obwodu chłodzenia”. Ciepło powstające podczas spalania paliwa przez silnik jest przenoszone do płynu chłodzącego. Aby gorące chłodziwo ponownie ostygło, przepuszczane jest przez rury otoczone lamelami, a większość ciepła jest oddawana do otaczającego powietrza. Aby utrzymać stałą temperaturę, przepływ chłodziwa jest kontrolowany przez termostat.

Porady i tricki

Przed wymianą chłodnicy ciecz chłodzącą należy spuścić i zebrać we właściwy sposób. Podczas demontażu chłodnicy upewnij się, że nie uszkodzisz żadnego z pozostałych elementów silnika. Upewnij się również, że wsporniki i inne elementy montażowe są prawidłowo przykręcone.

 

Aby uniknąć wycieków, należy upewnić się, że żebra chłodzące (lamele) nie są uszkodzone podczas montażu chłodnicy. Należy również sprawdzić węże pod kątem pęknięć i w razie potrzeby wymienić.

 

Dodatkowo warto sprawdzić lepkość i temperaturę cieczy chłodzącej oraz jej jakość. Jeśli w wodzie znajdziesz brud lub inne ciała obce, lepiej go wymienić.

 

Link do produktu

 

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).