Cenne forum wymiany doświadczeń na stoisku Bilstein | MOTOFAKTOR

Cenne forum wymiany doświadczeń na stoisku Bilstein

person Redakcja 28/02/2020

Firma Bilstein była w gronie dostawców, którzy prezentowali swoją ofertę równolegle do konferencji sieci warsztatów MaXserwis.

Z uwagi na specyfikę produktów, najpopularniejszym miejscem wymiany amortyzatorów są warsztaty samochodowe. Dysponują one odpowiednim zapleczem i narzędziami, jak też fachową wiedzą w zakresie ich serwisowania oraz doboru i wymiany.

 

Jednak zmieniające się konstrukcje pojazdów, jak i zawieszenia wymagają od mechaników systematycznego poszerzania kwalifikacji. Służą do tego między innymi targi i spotkania organizowane przez sieci dystrybucji części zamiennych i akcesoriów.

 

To także okazja do spotkania się z przedstawicielami producentów, wymiany opinii i sugestii oraz zasięgnięcia porad do rozwiązania konkretnych przypadków.

Bilstein na co dzień prowadzi szkolenia dla mechaników samochodowych. Nie wszyscy mogą w nich uczestniczyć, dlatego świetną formą uzupełnienia są konferencje organizowane przez naszych dystrybutorów. Na ich podstawie możemy potwierdzić rosnące zainteresowanie automatyczną lub elektroniczną regulacją zawieszenia, jak też modułami pneumatycznymi. Oznacza to, że pomimo wciąż wysokiej średniej wieku parku pojazdów w Polsce, systematycznie są one wymieniane na modele z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w IHR Warszawa, przedstawicielstwie Bilsteina w Polsce

 

Nie inaczej było podczas IV konferencji sieci warsztatów MaXserwis. Stoisko Bilstein cieszyło się dużym zainteresowaniem, a najczęstsze pytania dotyczyły serwisowania i zasad wymiany Airmaticów. Ten rodzaj zawieszenia od lat stosowany jest w popularnych na rynku modelach Audi, Mercedesa czy Volkswagena.

 

Jedną z wciąż powielających się kwestii jest odpowiedni moment napełnienia miechów powietrznych. Czynność ta powinna być zawsze wykonana przed opuszczeniem auta na koła. Odwrócenie tej kolejności może przyczynić się do trwałego uszkodzenia konstrukcji i obciążenia kosztami zakupu warsztatu.

Sieć MaXserwis uczestniczy także w akcji Mobilny tester zawieszenia Bilstein. Poszczególne warsztaty zapraszają na takie bezpłatne kontrole swoich klientów, a mechanicy mają okazje do bezpośredniego omówienia z nami wyników poszczególnych samochodów. Z zasłyszanych opinii wiemy, że jest to jedna z najbardziej cenionych form szkolenia, łącząca teorię z praktyką. Tegoroczna akcja z testerem rozpocznie się jeszcze przed wakacjami. Andrzej Wojciech Buczek

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).