Budweg Caliper najszybszy z ofertą aftermarketową | MOTOFAKTOR

Budweg Caliper najszybszy z ofertą aftermarketową

person Redakcja 7/11/2021

Firma Budweg Caliper nieustannie dąży do tego, żeby rozszerzać ofertę aftermarketową na bieżąco i być w tym zakresie przed konkurencją.

Od założenia w roku 1978 firma Budweg Caliper zawsze dąży do tego, by jej asortyment pokrywał jak najwięcej marek i modeli. Jej ambicją stało się bycie pierwszymi na rynku, jeżeli chodzi o zaoferowanie klientom szerokiego asortymentu regenerowanych i nowych zacisków hamulcowych w najwyższej jakości.

Pierwsi na rynku

Filozofia firmy Budweg Caliper w zakresie aftermarketu oznacza pełną koncentrację na praktycznie natychmiastowym udostępnieniu klientom szerokiego asortymentu ponad 4 200 produktów związanych z zaciskami hamulcowymi. Budweg utrzymuje szeroką ofertę produktów z asortymentu zacisków hamulcowych oraz części zamiennych, a także na bieżąco uzupełnia ją o najnowsze modele różnych marek pojazdów. Specjalny, dedykowany zespół bada rynek nowych zacisków hamulcowych OE, które następnie mogą wejść do katalogu aftermarketowego.

Wszystko jest udokumentowane

Pierwszym krokiem do wprowadzenia nowego zacisku hamulcowego do portfolio produktów Budweg jest bardzo wnikliwa analiza oraz utworzenie dokumentacji technicznej dla każdego elementu. Podczas tego procesu każdy zacisk hamulcowy OE rozbierany jest na najmniejsze elementy. Każda część jest dokładnie sprawdzana, mierzona, a następnie dokumentowana. Wszystko to ma na celu perfekcyjne odtworzenie funkcjonalności oryginalnych zacisków hamulcowych.

 

W firmie Budweg nigdy nie zgadujemy lub szacujemy. Odwzorowując produkty OE zawsze wszystko sami weryfikujemy. Klient kupujący zacisk hamulcowy lub zestaw naprawczy ma zawsze pewność, że zweryfikowaliśmy wymiary oraz funkcje wszystkich elementów –  mówi Michael Andersen, inżynier mechanik pracujący w firmie Budweg.

 

Widok rozłożonego zacisku hamulcowego. Dokumentacja opisuje szczegółowo każdy element.

 

Zanim zostanie uruchomiona produkcja i nowy zacisk hamulcowy zostanie wprowadzony do oferty, musi zostać przeprowadzony proces kwalifikacji weryfikujący wszystkie elementy oraz produkt gotowy. Warunkiem dopuszczenia zacisku do sprzedaży jest pozytywne zaliczenie tego procesu. Mówiąc inaczej, każdy produkt w katalogu Budweg przeszedł wieloetapową weryfikację techniczną, dzięki czemu do klienta trafia możliwie jak najbardziej doskonały zacisk hamulcowy. Wszystkie oferowane przez Budweg pojedyncze części zamienne są stosowane również w kompletnych podzespołach, a tym samym firma Budweg gwarantuje najwyższą jakość części zamiennych oraz kompletnych zacisków hamulcowych.

Katalog online

Gdy tylko nowy zacisk hamulcowy przejdzie pozytywnie proces kwalifikacji, zostaje udostępniony w aktualizowanym codziennie katalogu online Budweg  oraz w aftermarketowej bazie danych, czyli w Katalogu TecDoc, dzięki czemu nowy produkt jest dostępny na całym świecie.

 

Katalog online produktów Budweg jest aktualizowany codziennie.

Na stanie ponad 230 000 zacisków hamulcowych

W centralnym magazynie zlokalizowanym w duńskim mieście Odense firma Budweg składuje ponad 230 000 zacisków hamulcowych, szeroki asortyment części zamiennych oraz ponad 1 600 zestawów naprawczych do różnych zacisków hamulcowych. Chyba nie warto wspominać, iż tak wysokie i szerokie zapasy wymagają dobrze zorganizowanego zarządzania, dzięki czemu każde zamówienie jest właściwie przetwarzane, a klient otrzymuje zamówione produkty na czas.

 

W głównym magazynie w Odense (Dania) składowanych jest ponad 230 000 zacisków.

 

Obok standardowych regałów magazynowych Budweg zainwestował w 24 zautomatyzowane podziemne systemy magazynowania, które pozwalają na szybkie wyszukanie produktu oraz nocną obsługę i realizację zamówień na zaciski i części dostępne na magazynie.

 

Zautomatyzowany podziemny system magazynowania Kardex w głównym magazynie Budweg.

Ekspresowe dostawy

Wydajność i skuteczność potwierdzona przez innowacyjny system magazynowania pozwala firmie Budweg realizować nocą niewielkie zamówienia oraz oferować ekspresowe dostawy produktów znajdujących się na stanie. Nasi klienci doceniają naszą szybkość działania i dostaw, dzięki czemu nie tracą potencjalnego obrotu ze względu na brak dostępności zacisków hamulcowych lub części zamiennych.

Pierwsi na rynku i pierwsi u klienta

Uwzględniając wszystkie przedstawione powyżej aspekty staje się jasne, że ambicją firmy Budweg jest zagwarantowanie klientom produktów o możliwie jak najwyższej jakości, przy uwzględnieniu ram czasowych oczekiwanych przez klienta oraz jego potrzeb (niekiedy pod ogromną presją czasu). Obok tego chcemy pozostać jednym z topowych dostawców zacisków hamulcowych na aftermarkecie.

 

Artykuł sponsorowany przez Budweg Caliper

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).