BS BIO – program do obsługi gospodarki odpadami | MOTOFAKTOR

BS BIO – program do obsługi gospodarki odpadami

person Redakcja 24/06/2019

Program powstał po to, aby usprawnić komunikację pomiędzy klientem BIO Service oraz operatorem logistycznym, w tym przypadku dedykowaną firmą odbierającą odpady.

Dzięki programowi BS BIO nastąpiła automatyzacja tworzenia zgłoszeń oraz ujednolicenie ich składania. Po wprowadzeniu zgłoszenia klient otrzyma jego numer. Przy każdej zmianie statusu zamówienia, zmieni się nazwa na: zgłoszenie utworzone, nowe, oczekujące na potwierdzenie, przyjęte, zrealizowane oraz odrzucone. Niniejszy program umożliwił zawarcie różnych usług w jednym miejscu, bez konieczności przelogowywania się do innych aplikacji. Takie rozwiązanie zostało stworzone w celu uproszczenia procesu odbioru odpadów, a także szybkiej realizacji otrzymanych zgłoszeń.

Jak to wygląda w praktyce?

Każdy klient, który ma podpisaną umowę w Bio Service ma automatyczny dostęp do BS BIO. Po zalogowaniu się do programu BS BIO klient tworzy zgłoszenie w celu zamówienia usługi odebrania odpadów z warsztatu. Wybiera kody odpadów z listy rozwijalnej. Każdy kod odpadu, wpisany w zgłoszeniu, w sposób opisowy podaje czego dotyczy (kody odpadów odpowiadają kodom na pojemnikach, które znajdują się w warsztacie klienta). W oknie ilość/kilogramy klient wpisuje orientacyjną wagę danego kodu, który jest do odebrania. Cena utylizacji za wpisaną ilość oddawanego odpadu przypisuje się automatycznie.

 

Taką czynność powtarzamy tyle razy, ile mamy do oddania odpadów według tabeli kodów odpadów. System automatycznie podlicza koszty odbioru odpadów. Jeśli na zgłoszeniu są odpady podlegające zapłacie, system przelicza dane i pokazuje kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić operatorowi. Jeżeli zostały wprowadzone wszystkie kody, które warsztat chce, aby zostały odebrane, akceptujemy zgłoszenie przez kliknięcie przycisku ZGŁOŚ. Zgłoszenie automatycznie przekierowywane jest do operatora logistycznego oraz nadawany jest mu numer zamówienia i status, a zgłoszenie jest zapisywane w archiwum.

 

Zgłoszenie pojawia się u operatora, który podejmuje je i odpowiada klientowi, podając termin, w którym przyjedzie w celu odebrania odpadu. Oczywiście wszystkie dokumenty oraz informacje dotyczące odebranych odpadów będą archiwizowane w formie elektronicznej i widoczne przez obie strony. W systemie oprócz zgłaszania odpadów Bio Service oferuje również doradztwo w zakresie ochrony środowiska. Lista usług wraz z cennikiem dostępna jest w zakładce Usługa BIO. Klienci korzystający z niego mogą zamówić konkretną usługę, m.in. pozwolenie na wytwarzanie odpadów, raport KOBiZE, pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza lub wypełnienie wniosku o nadanie BDO.

 

Dodatkowo kolejną wartą uwagi opcją programu jest możliwość wygenerowania wzoru sprawozdania z gospodarowania odpadami, tak aby klienci otrzymali gotowy raport do złożenia w urzędzie. Program jest cały czas aktualizowany i na obecną chwilę trwają prace nad wprowadzeniem do niego innych usług, m.in. zamówienia przeprowadzenia audytu energetycznego oraz profesjonalnego ekspresu do kawy.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Bio Service – bio-service.pl, która zawiera m.in. wiadomości na temat zbiórki zużytych akumulatorów, przepracowanego oleju oraz pozostałych usług oferowanych przez Bio Service.

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).