Bridgestone i CUPRA współpracują nad modelem Born | MOTOFAKTOR

Bridgestone i CUPRA współpracują nad modelem Born

Firma Bridgestone została wybrana na partnera oponiarskiego dla pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu marki CUPRA – CUPRA Born.

Opony Bridgestone o niskim oporze toczenia zastosowane w tym modelu są wyposażone w technologię ENLITEN. Redukować ma ona opory toczenia opon nawet o 30% i wagę nawet o 20%, co ma pozwalać na zwiększenie zasięgu samochodu do 548 km i zmniejszenie wpływu na środowisko dzięki lepszej wydajności.[1]

 

Opony zaprojektowane na zamówienie CUPRA oferować mają również doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni oraz stabilność na drodze, co jest niezwykle istotne w przypadku obciążenia pojazdu z napędem tylnym. Dodatkowo opony zostały wyposażone w rozwiązanie B-Seal – technologię automatycznego uszczelniania opracowaną w celu zatrzymywania powietrza w przypadku przebicia opony przez gwoździe, kamienie lub inne przedmioty.

 

W fazie rozwoju opon firma Bridgestone wykorzystała technologię Virtual Tyre Development, tym samym redukując liczbę wymaganych prototypów podczas projektowania. Technologia ta zmniejsza zużycie surowców i emisję CO2 o około 60%, dzięki czemu opracowywanie opon jest bardziej zrównoważone, wydajne, dokładne i elastyczne. Dodatkowo pozwala na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek o 50%.

 

Firma Bridgestone na potrzeby modelu CUPRA Born specjalnie zaprojektowała opony letnie Bridgestone Turanza ECO, opony zimowe Bridgestone Blizzak zapewniające wysoką stabilność na śniegu oraz całoroczne opony Bridgestone Weather Control, pozwalające kierowcom CUPRA Born na elastyczność na drogach. Wszystkie modele opon zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Europie.

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).