Bridgestone i CUPRA współpracują nad modelem Born | MOTOFAKTOR

Bridgestone i CUPRA współpracują nad modelem Born

person Adrian Januszkiewicz 9/12/2021

Firma Bridgestone została wybrana na partnera oponiarskiego dla pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu marki CUPRA – CUPRA Born.

Opony Bridgestone o niskim oporze toczenia zastosowane w tym modelu są wyposażone w technologię ENLITEN. Redukować ma ona opory toczenia opon nawet o 30% i wagę nawet o 20%, co ma pozwalać na zwiększenie zasięgu samochodu do 548 km i zmniejszenie wpływu na środowisko dzięki lepszej wydajności.[1]

 

Opony zaprojektowane na zamówienie CUPRA oferować mają również doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni oraz stabilność na drodze, co jest niezwykle istotne w przypadku obciążenia pojazdu z napędem tylnym. Dodatkowo opony zostały wyposażone w rozwiązanie B-Seal – technologię automatycznego uszczelniania opracowaną w celu zatrzymywania powietrza w przypadku przebicia opony przez gwoździe, kamienie lub inne przedmioty.

 

W fazie rozwoju opon firma Bridgestone wykorzystała technologię Virtual Tyre Development, tym samym redukując liczbę wymaganych prototypów podczas projektowania. Technologia ta zmniejsza zużycie surowców i emisję CO2 o około 60%, dzięki czemu opracowywanie opon jest bardziej zrównoważone, wydajne, dokładne i elastyczne. Dodatkowo pozwala na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek o 50%.

 

Firma Bridgestone na potrzeby modelu CUPRA Born specjalnie zaprojektowała opony letnie Bridgestone Turanza ECO, opony zimowe Bridgestone Blizzak zapewniające wysoką stabilność na śniegu oraz całoroczne opony Bridgestone Weather Control, pozwalające kierowcom CUPRA Born na elastyczność na drogach. Wszystkie modele opon zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Europie.

 

Źródło: Bridgestone

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).