Bridgestone Blizzak LM005 wysoko w teście opon zimowych ADAC 2020 | MOTOFAKTOR

Bridgestone Blizzak LM005 wysoko w teście opon zimowych ADAC 2020

ADAC przyznało oponie Bridgestone Blizzak LM005 najwyższe oceny wśród wszystkich testowanych modeli zimowych opon.

Opona Bridgestone Blizzak LM005 została zwycięzcą testu opon zimowych ADAC 2020. Opracowano ją z myślą o tym, aby dać kierowcy maksymalną kontrolę i poczucie bezpieczeństwa w trudnych warunkach.

 

Eksperci ADAC, największego stowarzyszenia motoryzacyjnego w Europie, przyznali oponie Blizzak LM005 ogólną ocenę 2.0 – najwyższą notę wśród 15 modeli biorących udział w teście – i tytuł zwycięzcy klasyfikacji.

Zaawansowana technologia w służbie niezawodności

Wysokie parametry i osiągi Bridgestone Blizzak LM005 to wynik najnowszych osiągnięć inżynierii opon.

 

Oponę wykonano z mieszanki Nano ProTech o dużej zawartości krzemionki, dzięki czemu pozostaje miękka w niskich temperaturach, zapewniając maksymalną przyczepność i optymalne osiągi na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Bieżnik opony posiada unikalne zygzakowate żłobienie, co ma umożliwiać lepsze odprowadzanie wody i zwiększa przyleganie opony do drogi. Idealne połączenie tych cech opony ma decydować o świetnych osiągach, a model LM005 to pierwsza opona zimowa o przyczepności na mokrej nawierzchni klasy A, którą potwierdzono etykietą UE przyznaną wszystkim rozmiarom z tej serii.

 

Blizzak LM005 z jednej strony oferuje szereg korzyści dla kierowcy pod względem przebiegu i kosztów, ale także pomaga obniżyć poziom emisji. To właśnie te ekologiczne parametry opony docenił ADAC, przyznając Blizzak LM005 świetne noty w zakresie oporu toczenia i zużycia paliwa.

 

Eksperci ADAC testowali opony Bridgestone Blizzak LM005 w aucie VW Golf GTI w rozmiarze 205/55 R16, dopasowanym do wymiarów większości popularnych modeli samochodów na rynku.

 

Opona Blizzak LM005 jest obecnie dostępna w 171 rozmiarach dla pojazdów osobowych i SUV-ów o wymiarach od 14 do 22 cali. Innowacyjną technologię DriveGuard Run Flat zastosowano w 24 rozmiarach modelu Blizzak LM005 (od 16 do 18 cali). dzięki czemu z przebitą oponą pojazd może przejechać nawet 80 km przy prędkości do 80 km/godz.

 

Pełne wyniki testów ADAC dostępne są TUTAJ.

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).