Bridgestone, ARLANXEO i Solvay wprowadzają TECHSYN | MOTOFAKTOR

Bridgestone, ARLANXEO i Solvay wprowadzają TECHSYN

Bridgestone, ARLANXEO oraz Solvay ogłosiły wprowadzenie TECHSYN, nowej technologii w produkcji opon.

Nowa era zrównoważonej mobilności

TECHSYN to połączenie kauczuku syntetycznego z krzemionką, które współdziałając na poziomie molekularnym, zapewniają doskonałe osiągi bez żadnych kompromisów.

 

Materiały wchodzące w skład TECHSYN zostały opracowane równolegle przez trzy firmy w celu stworzenia platformy technologicznej rozwoju opon. Nowa technologia ma wydłużać żywotność opon nawet do 30% oraz zmniejszać opór toczenia nawet o 6% w porównaniu z innymi oponami letnimi Bridgestone EMIA, bez pogorszenia innych parametrów, co przekładać ma się na rzadszą wymianę opon i mniejsze zużycie surowców w perspektywie długoterminowej.

 

Kierując się celem Bridgestone, ukierunkowanym na zrównoważony rozwój – wprowadzenie technologii TECHSYN, stworzonej z myślą o ochronie środowiska, stanowi znaczący przełom w tej dziedzinie.

Połączona wiedza trzech liderów branży

TECHSYN, jest wynikiem partnerstwa pomiędzy liderami branży Bridgestone, ARLANXEO i Solvay. Przekształcenie TECHSYN z koncepcji w rzeczywistość w ciągu zaledwie 24 miesięcy, było możliwe dzięki wyjątkowej współpracy i zrozumieniu pomiędzy tymi trzema firmami, a także dzięki dogłębnej wiedzy na temat mechanizmów molekularnych.

 

Wysoka odporność na zużycie w TECHSYN może zostać przekształcona w większą przyczepność na mokrej nawierzchni. Ta wszechstronność nowej technologii jest możliwa dzięki rozwiązaniom Solvay w produkcji krzemionki, doświadczeniu ARLANXEO w opracowywaniu nowych polimerów oraz innowacyjnej technologii mieszanek gumowych Bridgestone.

 

TECHSYN został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści dla różnych kategorii opon i pojazdów, a dzięki wyjątkowej możliwości dostosowywania się, jaką oferuje, może być stosowany w połączeniu z innymi wiodącymi technologiami opon Bridgestone. W połączeniu z technologią ENLITEN firmy Bridgestone, możliwe ma być obniżenie wagi opony przy jednoczesnym zachowaniu jej osiągów.

W Bridgestone wierzymy, że przełomowe innowacje i przyszłość mobilności w transporcie nie mogą być osiągnięte bez współpracy. Partnerstwo, w którym TECHSYN ma swoje korzenie, stało się jednym z najbardziej wyjątkowych, w jakie kiedykolwiek byliśmy zaangażowani. Jako światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań i zrównoważonej mobilności, idziemy naprzód, stawiając innowacje i zrównoważony rozwój u podstaw wszystkiego, co robimy w Bridgestone. Dzięki opracowywaniu ekologicznych rozwiązań, takich jak TECHSYN, czynimy ogromne postępy w realizacji tych ambicji.

President & CEO, Bridgestone EMIA - Laurent Dartoux

Łącząc umiejętności i kreatywność trzech światowych firm, udało nam się opracować przełomową technologię, która oferuje nowe sposoby rozwiązywania problemów charakterystycznych dla branży oponiarskiej. TECHSYN redukuje zużycie paliwa przy zachowaniu odpowiednich osiągów opony. W rezultacie technologia TECHSYN przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Technologia ta wnosi zatem znaczący wkład w poprawę aspektów środowiskowych, co stanowi sedno wspólnej wizji zrównoważonych rozwiązań produktowych trzech firm, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.

CEO ARLANXEO - Donald Chen

TECHSYN pokazuje, co można osiągnąć, gdy kluczowi uczestnicy łańcucha wartości połączą siły. Aby chronić naszą jedyną planetę, musimy współpracować i współtworzyć rozwiązania, które pozwolą nam zaprojektować czystrzą mobilność jutra. Jestem dumny ze wszystkich zespołów, które przyczyniły się do realizacji tego projektu, a w szczególności z szybkości, z jaką wprowadziły tę innowację w życie.

CEO firmy Solvay - Dr Ilham Kadri

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).