Brembo: tarcze hamulcowe do VW Tourana | MOTOFAKTOR

Brembo: tarcze hamulcowe do VW Tourana

person Adrian Januszkiewicz 30/07/2018

W ofercie Brembo pojawiły się tarcze hamulcowe do VW Tourana (5T1) linii Original, Xtra, Max i Sport.

Każda z wymienionych linii tarcz ma swoją określoną charakterystykę. Linia Original to tarcze hamulcowe z gładką powierzchnią, bez nacięć i otworów. Według zapewnień producenta poza zwiększonym komfortem jazdy i mniejszym zużyciem klocków hamulcowych tarcze Brembo z tej linii, w zależności od modelu samochodu, do którego są przeznaczone, mogą posiadać dodatkowe zalety przewyższające konkurencyjne produkty w takich aspektach jak wentylacja, malowanie czy mieszkanka żeliwa z którego są wykonane:

 

  • PVT Pillar Vented Technology: tarcze te zostały wyposażone w filarowy system wentylacji, który o przeszło 40% poprawia ich odporność na pękanie termiczne w porównaniu z tarczami o wentylacji łopatkowej.
  • High Carbon: zwiększony udział węgla w mieszance żeliwa użytego do produkcji tarcz z technologią High Carbon pozwolił na zwiększenie przyjemności z jazdy dzięki redukcji wibracji i hałasu.
  • Malowanie UV: utwardzana technologią UV, nie wymagająca używania rozpuszczalników farba na bazie wody zapewnia skuteczną ochronę tarcz.

 

Brembo Xtra to nawiercane tarcze, które dzięki swoim otworom zwiększają właściwości cierne pomiędzy klockiem, a tarczą. Zadaniem otworów jest także oczyszczanie powierzchni klocków hamulcowych z nagromadzonych osadów. Wywiercone otwory zwiększają wydajność dzięki lepszemu odprowadzaniu ciepła i gazów wytwarzanych w wyniku tarcia.

 

W linii Brembo Max znajdują się tarcze nacinane, które utrzymują materiał cierny klocków w dobrej kondycji. Zapobiega to nadmiernie szybkiemu wzrostowi temperatury, który może doprowadzić do zeszklenia materiału ciernego. Posiadają one dodatkowe nacięcie, które służy do monitorowania zużycia tarcz.

 

Tarcze Brembo Sport są z kolei zaprojektowane tak, aby zminimalizować ryzyko przegrzania i odkształcenia. Są one dostępne w wersjach nacinanych i nawiercanych. Ich powierzchnia jest pokryta ocynkowaną powłoką dającą też ciekawy efekt wizualny.

 

Tarcze hamulcowe z w/w linii są dostępne dla VW Tourana (5T1) w wersjach silnikowych: 1.2 TSI (2015-2018); 1.4 TSI (2015-2018); 1.6 TDI (2015-2018); 1.8 TSI (2015-2018); 2.0 TDI (2015-2018).

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).