Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) zwiększy moce produkcyjne | MOTOFAKTOR

Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) zwiększy moce produkcyjne

person Redakcja 13/09/2023

SGL Carbon i Brembo uzgodniły zwiększenie mocy produkcyjnych dla spółki joint venture Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB).

 

 

Przez ostatnie miesiące firmy SGL Carbon i Brembo współpracowały z BSCCB nad warunkami i planami wdrożenia zmian. Do 2027 roku BSCCB ma zainwestować około 150 milionów euro, aby zwiększyć o ponad 70% moce produkcyjne w zakładach w Meitingen (Niemcy) i w Stezzano (Włochy).

 

Zwiększenie mocy produkcyjnych obejmuje budowę dwóch zakładów na terenie SGL Carbon Meitingen o łącznej powierzchni około 8 500 m² oraz instalację nowych maszyn produkcyjnych. Prace w Meitingen mają rozpocząć się jesienią bieżącego roku.

 

W zakładzie w Stezzano obszary produkcyjne mają zostać powiększone o około 4 000 m² w istniejących już budynkach, a inwestycje zostaną poczynione w zakresie zakupu maszyn.

 

Rozbudowa mocy produkcyjnych ma umożliwić Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) sprostanie wysokiemu popytowi na rynku i rosnącym wymaganiom klientów w przyszłości. Na całym świecie zwiększyło się zapotrzebowanie na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe BSCCB. Wynika to głównie z wysokiej jakości i wydajności produktów, które spełniają specyficzne wymagania producentów samochodów, zwłaszcza w segmentach premium i luksusowych, gdzie konieczna jest wysoka skuteczność hamowania.

 

Uzgodnione zwiększenie mocy produkcyjnych jest ważnym kamieniem milowym dla spółki joint venture, która powstała w 2009 roku.

 

Jestem dumny z naszego joint venture i owocnej współpracy obu udziałowców. Ten rozwój pokazuje, że połączenie wiedzy i możliwości obu udziałowców się opłaciło. Co więcej, mamy świetny zespół BSCCB, który ciężko pracuje na swój sukces. Dzięki obecnym planom ekspansji nadal będziemy wiarygodnym partnerem i zaspokoimy przyszłe zapotrzebowanie klientów na nasze produkty wysokiej jakości – skomentował dr Martin Gruhlke, Chairman of the Board of Directors BSCCB S.p.A.

 

Źródło: Brembo

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).