Branża moto chce waloryzacji opłat za badania techniczne aut | MOTOFAKTOR

Branża moto chce waloryzacji opłat za badania techniczne aut

person Adrian Januszkiewicz 7/01/2022

23 grudnia 2021 r. przedstawiciele branży moto złożyli do premiera wspólne stanowisko ws. waloryzacji opłat za badania techniczne aut.

Jak czytamy w treści pisma złożonego do biura KPRM jego sygnatariusze domagają się pilnych prac nad aktem wykonawczym regulującym wysokość opłat za badania techniczne i jego szybkie wprowadzenie w życie. Wskazują przy tym na bierność działań rządu, mimo licznie wysyłanych pism do stosownych resortów i interpelacji poselskich w tej sprawie.

 

W ich ocenie wiele stacji kontroli pojazdów bez rewaloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów ma poważne kłopoty finansowe ze względu na rosnące koszty ich funkcjonowania, które mogą być jeszcze wyższe po wdrożeniu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE. Co więcej, dla wielu SKP wejście w życie tej dyrektywy może oznaczać koniec działalności, bo wymagane w niej inwestycje będą ponad ich możliwości finansowe.

 

Argumentują, przy tym również, że brak rewaloryzacji może się odbić na poziomie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ponieważ zamknięcie SKP utrudni lub nawet uniemożliwi wykonanie badań technicznych pojazdów w mniejszych miejscowościach.

 

Pełna treść pisma jest dostępna TUTAJ.

 

Jego sygnatariuszami są przedstawiciele:

 

  • Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów
  • Dekra Polska
  • Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej
  • Polskiego Związku Motorowego
  • Związku Dealerów Samochodów
  • Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego
  • Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

 

Źródło: PISKP

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).