Bosch z partnerami chce spółki JV – jest wniosek w UOKiK | MOTOFAKTOR

Bosch z partnerami chce spółki JV - jest wniosek w UOKiK

Bosch wraz z czterema innymi spółkami chce utworzyć joint venture. UOKiK sprawdza czy będzie to możliwe.

 

Spółkę joint venture ma utworzyć 5 firm:

 

  • Robert Bosch GmbH
  • Qualcomm CDMA Technologies GmbH
  • NXP B.V.
  • Infineon Technologies AG
  • Nordic Semiconductor ASA

 

Zapowiadana spółka joint venture ma na celu przyspieszenie komercjalizacji rozwiązań opartych o open-source’ową architekturę RISC-V i poprawić sytuację rynku półprzewodników w Europie. W tej architekturze powstają przede wszystkim procesory, które mogą znaleźć zastosowanie również w motoryzacji. Każdy z założycieli chce włączyć w ten projekt swoją wiedzę i doświadczenie:

 

Grupa Qualcomm jest światowym liderem w rozwoju i sprzedaży podstawowych technologii dla branży bezprzewodowej, w tym technologii bezprzewodowych 3G, 4G i 5G oraz technologii bezprzewodowych oraz procesorowych. Technologie i produkty Grupy Qualcomm są wykorzystywane w urządzeniach mobilnych i innych produktach bezprzewodowych.

 

Grupa NXP to globalna firma półprzewodnikowa zajmująca się rozwojem, produkcją i sprzedażą półprzewodników. NXP sprzedaje rozwiązania produktowe wykorzystywane w szerokiej gamie aplikacji na rynku końcowym, w tym: motoryzacji, przemyśle i Internecie rzeczy (IoT), urządzeniach mobilnych i infrastrukturze komunikacyjnej.

 

Infineon Technologies prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy półprzewodników i półprzewodników mocy, w tym między innymi tranzystorów, sterowników, diod, mikrokontrolerów do szerokiego zakresu zastosowań.

 

Nordic Semiconductor to norweska firma półprzewodnikowa specjalizująca się w technologii komunikacji bezprzewodowej, zasilającej Internet rzeczy (IoT). Celem JV będzie tworzenie, rozwijanie, wykorzystywanie, licencjonowanie i sprzedaż architektur mikroprocesorowych.

 

Źródło: UOKiK

Zdjęcie główne: Shutterstock

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).