BorgWarner przejmie biznes układów hybrydowych od Eldor Corporation | MOTOFAKTOR

BorgWarner przejmie biznes układów hybrydowych od Eldor Corporation

person Redakcja 20/06/2023

BorgWarner i Eldor ogłosiły zawarcie umowy sprzedaży udziałów, na mocy której BorgWarner ma nabyć segment biznesowy Electric Hybrid Systems (EHS) od Eldor.

 

 

Segment EHS firmy Eldor, z siedzibą we Włoszech, obejmuje ładowarki pokładowe (OBC), przetwornice DC/DC i zintegrowane skrzynki wysokiego napięcia, z których wszystkie mają stanowić uzupełnienie istniejącego portfolio produktów BorgWarner. Oczekuje się, że przejęcie zwiększy możliwości BorgWarner w konstruowaniu kompaktowych i wydajnych ładowarek pokładowych 400 V i 800 V, które są kompatybilne z różnymi regionalnymi konfiguracjami sieci na całym świecie, a jednocześnie wniesie do portfolio innowacyjną i efektywną kosztowo technologię przetwornic DC/DC wysokiej częstotliwości. BorgWarner spodziewa się, że działalność Eldor w zakresie EHS wygeneruje 25 mln EUR przychodów w całym roku 2023. W odniesieniu do celów Charge Forward 2027, BorgWarner spodziewa się, że przychody wyniosą około 250 mln EUR w 2027 r.

 

Transakcja podlega spełnieniu warunków zamknięcia i oczekuje się, że zostanie zamknięta w trzecim kwartale 2023 roku.

 

Technologie Eldor są doskonałym uzupełnieniem oferty ePropulsion firmy BorgWarner, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój energoelektroniki wysokiego napięcia poza falownikiem — powiedział Frédéric Lissalde, prezes i dyrektor generalny BorgWarner – Kontynuując naszą strategię Charging Forward M&A, nie możemy się doczekać powitania utalentowanego zespołu Eldor w firmie BorgWarner jeszcze w tym roku.

 

BorgWarner stanowi dla zespołu Eldor EHS najlepszą okazję do dalszego rozwoju zarówno z profesjonalnego, jak i menedżerskiego punktu widzenia w skali globalnej — powiedział Pasquale Forte, prezes Eldor Corporation – Jestem dumny, że wartość, którą do tej pory razem zbudowaliśmy, została dobrze doceniona i dziękuję im za pasję, poświęcenie i umiejętności, które wykazywali przez lata.

 

Źródło: BorgWarner

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).