BorgWarner Aftermarket stawia na zrównoważony rozwój | MOTOFAKTOR

BorgWarner Aftermarket stawia na zrównoważony rozwój

BorgWarner Aftermarket w najnowszym raporcie zaprezentował swoje osiągnięcia i cele na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

 

W ramach ukierunkowania firmy na zrównoważoną mobilność i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektryfikacji pojazdów BorgWarner zobowiązuje się do zmniejszenia śladu węglowego swoich zakładów na całym świecie. Centrala Aftermarket w Kirchheimbolanden w Niemczech od 2021 r. rekompensuje emisje CO2 poprzez nabywanie certyfikatów neutralności węglowej dla wszystkich prowadzonych przez siebie przewozów i wysyłek produktów. W dniu 20 lutego 2023 r. zakład w Kirchheimbolanden zrekompensował 156 ton metrycznych CO2 jako jednego z gazów cieplarnianych we współpracy z organizacją atmosfair, a także przez cały rok 2022 ponad 16 ton metrycznych CO2 wraz z UPS. Certyfikaty neutralności węglowej umożliwiają wspieranie projektów polegających na zalesianiu terenów i oczyszczaniu ścieków, które równoważą emisje związane z transportem przesyłek. Ponadto działalność magazynowa w Kirchheimbolanden jest w całości oparta na zasilaniu energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

 

W ramach inicjatywy Charging Forward podjęliśmy wysiłki na rzecz osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2035 – oświadczył Michael Boe, wiceprezes i dyrektor generalny działu Global Aftermarket, BorgWarner Emissions, Thermal & Turbo Systems – Jesteśmy dumni z pomyślnie przeprowadzonych działań wspierających ten ważny cel.

 

BorgWarner nieustannie poszerza swoją ofertę części zamiennych i produktów regenerowanych, przyczyniając się tym samym do zrównoważonego rozwoju rynku części zamiennych. Na przestrzeni ostatnich 30 lat proces regeneracji BorgWarner pozwolił zaoszczędzić ponad 24 500 ton metrycznych aluminium i żeliwa dzięki ponownemu wykorzystaniu 5,2 miliona turbin, sprężarek i łożysk.

 

Więcej informacji na temat działalności BorgWarner w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć w niedawno opublikowanym Raporcie o zrównoważonym rozwoju za rok 2023.

 

Źródło: BorgWarner

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).