Boostery przydają się także latem | MOTOFAKTOR

NOCO zachęca do tego, aby na wszelki wypadek wrzucić do bagażnika booster, który może okazać się nieoceniony podczas wakacyjnych podróży.

 

Wielu kierowców wręcz nie może uwierzyć w to, że problemy z rozruchem silnika dotyczą w dużej mierze stosunkowo młodych, nowoczesnych samochodów i nasilają się latem. Tymczasem coraz częściej obserwuje się aktywność pojazdów serwisowych assistance, które wzywane są do… uruchomienia silnika.

Kto jest grupie ryzyka?

Na baczności powinni mieć się użytkownicy większości nowoczesnych samochodów w okresie pogwarancyjnym. Fabryczne akumulatory po 4-5 latach wykazują zwykle pierwsze oznaki zużycia. Wysokie temperatury mogą – podobnie jak niskie – sprawić, że dadzą za wygraną i wówczas jedynym sposobem będzie awaryjny rozruch kablami, który w warunkach wakacyjnych, latem może okazać się „mission: impossible”.

 

Powody problemów z rozruchem są tak naprawdę trzy. Po pierwsze – zwiększone zapotrzebowanie na energię i wieloletnia eksploatacja akumulatora niedoładowanego. Po drugie – gwałtowny wjazd w strefę ekstremalnie wysokich temperatur (Włochy, Chorwacja, Hiszpania, Bułgaria itp.). Po trzecie – zaawansowana elektronika pokładowa, która całkowicie odcina zapłon w przypadku spadku napięcia poniżej określonego minimum (oznacza to, że rozrusznik nawet nie podejmie próby rozruchu).

Ładowarka – najlepsza jest profilaktyka

Najlepszym sposobem jest profilaktyka. Każdy posiadacz nowoczesnego samochodu, który dysponuje własnym garażem powinien zaopatrzyć się ładowarkę i okresowo – np. raz w miesiącu podłączać ją do akumulatora. Ładowarki NOCO działają w trybie automatycznym i są bezpieczne zarówno dla akumulatora, jak też elektroniki pojazdu, więc można z nich korzystać bez demontażu akumulatora. Takie postępowanie pozwala realnie wydłużyć żywotność akumulatora i skutecznie zabezpiecza przed problemami z rozruchem.

Booster – na wszelki wypadek

Innym rozwiązaniem – idealnym dla osób, które nie dysponują garażem jest zakup boostera, czyli małego urządzenia rozruchowego. Boostery NOCO można wozić w stanie naładowanym, gotowe do użycia miesiącami. Co więcej booster NOCO można ładować podczas jazdy z gniazda zapalniczki, co także może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem awaryjnym dla osoby, która wyjeżdża w podróż i zapomniała naładować boostera w domu.

 

Po podłączeniu booster NOCO rozpoznaje układ, do którego został wpięty i automatycznie dopasowuje do niego swoje parametry działania. Jest także zabezpieczony przez przypadkowym, odwrotnym podłączeniem przewodów o co przecież nietrudno, jeśli panują warunki polowe, brakuje światła, a kierowca i jego rodzina są lekko zestresowani.

Nie zapominaj o assistance!

Oczywiście, niezależnie od stanu akumulatora nie należy zapominać o sprawdzeniu polisy assistance i ewentualnym dokupieniu jej lub poszerzeniu warunków. Dzięki temu każdy wakacyjny wyjazd stanie się jeszcze bezpieczniejszy.

 

Źródło: NOCO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).