Booster warto mieć na wszelki wypadek | MOTOFAKTOR

Booster warto mieć na wszelki wypadek

person Redakcja 9/10/2023

W związku z nadchodzącym okresem zimowym NOCO zachęca do zakupu boostera i zabezpieczenia się przed niespodziankami związanymi z porannym rozruchem auta.

 

Większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że popularne akumulatory w samochodach osobowych wytrzymują od 3 do 6 lat. Nie da się określić tego precyzyjnie, ponieważ zależy to nie tylko od jakości akumulatora, ale także od sposobu eksploatacji, rodzaju samochodu (wyposażenie) i stanu technicznego obwodu ładowania. Statystycznie, już po trzech latach użytkowania pojawia się jakieś ryzyko wystąpienia pierwszych objawów zużycia akumulatora. Warto wówczas wyposażyć się w booster, np. od NOCO. W razie niedyspozycji akumulatora booster pozwoli uruchomić samochód – bezpiecznie, bez obaw o instalację elektryczną.

 

Booster jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które często zmieniają samochody i nie chcą inwestować w ich serwisowanie. Nowy akumulator w aucie na sprzedaż to dodatkowy koszt. Booster – zostaje razem ze swoim właścicielem i będzie służył do ewentualnego „wspomagania” kolejnych pojazdów.

Booster uwalnia od stresu

Booster (linie NOCO GB, GBX) to skuteczne zabezpieczenie. Idealne narzędzie dla osoby, która nie ma możliwości systematycznego doładowywania akumulatora lub okazjonalnie korzysta z różnych pojazdów. Dzięki boosterowi niespodziewany, poranny problem z rozruchem nie musi oznaczać spóźnienia do pracy. Oczywiście, należy jednak mieć na uwadze fakt, że booster nie doładowuje akumulatora ani nie naprawia go, więc jest tylko doraźnym narzędziem pomocniczym. Daje jednak użytkownikowi pewną niezależność i pozwala podejmować ewentualne decyzje serwisowe bez pośpiechu.

 

Bardzo ważną zaletą boosterów NOCO jest fakt, że mogą pozostawać w stanie naładowania nawet przez kilka miesięcy, by w potrzebie zasilić rozrusznik.

Na pewno nie zepsuje

Boostery NOCO to urządzenia uniwersalne, z bardzo wysokim poziomem automatyki działania. Po podłączeniu rozpoznają układ i automatycznie dopasowują do niego swoje parametry działania. Są również zabezpieczone przez przypadkowym, odwrotnym podłączeniem przewodów o co przecież w dzisiejszych samochodach nietrudno.

Booster, ale który?

W gamie NOCO boostery dobiera się w prosty sposób – do pojemności silnika. Poszczególne modele gamy spełniają wymagania silników benzynowych/wysokoprężnych o pojemnościach odpowiednio do 6.5/4.0; 7.0/4.5; 8.5/6.5 oraz 10.0/8.0 litra. Oczywiście możliwe jest także bardziej szczegółowe dopasowanie parametrów – na podstawie natężenia prądu rozruchowego. W przypadku NOCO popularne zakresy to 1250A, 1750A, 2500A i 4250A.

 

Boostery NOCO są wyposażone w akumulatory litowe. Dzięki nim łączą dużą pojemność z niewielkimi gabarytami. W praktyce większa pojemność oznacza więcej możliwych prób rozruchu – mówi Sławomir Gosławski z NOCO Company.

 

Boostery NOCO potrzebują około godziny do pełnego naładowania (w przypadku topowych modeli ten czas może być nieco dłuższy), ale booster działa także wtedy, kiedy nie jest naładowany do pełna. W sytuacji podbramkowej wystarczy zatem kilkanaście minut ładowania, aby booster był zdolny do próby rozruchu silnika.

 

Boostery NOCO można doładowywać również podczas jazdy samochodem przez gniazdo zapalniczki, tak, aby były zawsze gotowe, kiedy zajdzie potrzeba.

Booster na co dzień

Fot. NOCO

Z boostera NOCO można korzystać na co dzień. W zależności od wersji może on pełnić rolę powerbanku czy latarki.

 

Boostery NOCO wykonano bardzo solidnie, a to duża zaleta podczas ich przewożenia. Seria GB jest serią podstawową. W modelach GBX zastosowano pojemniejsze baterie wewnętrzne,co sprawia, że nadają się do uruchamiania silników o większej pojemności.

 

Zarówno modele z serii GB, jak i GBX posiadają obudowę chroniącą przed zabrudzeniem, zalaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Gniazdo wejścia i wyjścia USB-C pomocne jest przy szybszym ładowaniu modeli GBX, a regulator czasowy (timer) 60 sekundowy wyłącza booster po 1 min.

 

Źródło: NOCO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).