Bolid PolSl Racing wygrał zawody w Hiszpanii | MOTOFAKTOR

Bolid PolSl Racing wygrał zawody w Hiszpanii

Studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach odnieśli zwycięstwo w swoim bolidzie SW-02 Quarado na zawodach Formula Student Andorra w Hiszpanii.

Wygrana studentów wchodzących w skład zespołu PolSl Racing w zawodach w Hiszpanii jest pierwszym tak dużym sukcesem załogi Politechniki Śląskiej. Odbyły się one na torze Parcmotor Castellolí w Hiszpanii, w pobliżu Barcelony. Długość toru wyścigowego wynosi 4113 m.

Zastosowane w Quarado przemyślane, innowacyjne rozwiązania młodych inżynierów Politechniki Śląskiej przyniosły oczekiwane rezultaty. Mam nadzieję, że nasze osiągnięcia przyciągną uwagę sponsorów, umożliwiając dalsze postępy i budowę coraz lepszych pojazdów tym bardziej, że najbliższe plany ukierunkowane są głównie na elektromobilność.

opiekun Studenckiego Koła Naukowego PolSl Racing - dr hab. inż. Mirosław Szczepanik

 

Poprzednikiem Quarado był pojazd SW-01. W stosunku do pierwowzoru w Quarado konstruktorzy znacząco poprawili osiągi – moc silnika zwiększono z 75 do 95 KM i zmniejszono masę o 60 kg, co przełożyło się na lepsze przyspieszenie – osiąga prędkość 100 km/h w 3,5 sekundy. SW-01 robił to o sekundę wolniej. Quarado waży 220 kg, jako napęd służą akumulatory litowo-jonowe.

Doświadczenie zdobyte przy poprzednich zmaganiach oraz skrupulatna kontrola pozwoliła na zaprezentowanie SW-02 Quarado od najlepszej strony. Na zawodach w Castellolii udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, jednocześnie uzyskując wyróżnienia w kategorii Best Smart Solution oraz Best Body&Brake Design. Uczestnictwo w międzynarodowych zawodach Formula Student jest najlepszym poligonem doświadczalnym dla studentów.

lider zespołu PolSl Racing - inż. Maciej Marzec

 

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).