BMW znów wybrało opony Vredestein Ultrac | MOTOFAKTOR

BMW znów wybrało opony Vredestein Ultrac

Opony Vredestein Ultrac zostały wybrane przez BMW Group jako oryginalne wyposażenie (OE) modeli X2 i 5. Rozszerzono też umowę na dostawy do modelu X1.

  • Opony Vredestein Ultrac stanowią teraz oryginalne wyposażenie samochodów marki BMW serii X1, X2 i 5
  • Firma Apollo Tyres oferuje letnie opony Ultrac w rozmiarze 225/55 R18 102 Y XL
  • Opona Vredestein Ultrac została niedawno wyróżniona przez magazyn „Auto Express” za „doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni”.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

Umowa z firmą Apollo Tyres, właścicielem marki Vredestein, oznacza, że opony Ultrac w rozmiarze 225/55 R18 102 Y XL będą montowane w pojazdach na liniach produkcyjnych niemieckich zakładów BMW Group.

Jest to najnowsza umowa pomiędzy BMW Group i Apollo Tyres. Wcześniejsze obejmowały montaż opon Vredestein Ultrac w ramach oryginalnego wyposażenia dla modelu X1 (205/65 R17 100Y XL) oraz w trzech rozmiarach (205/65R16 95W, 205/60R17 97W XL i 225/50R18 99W XL) dla BMW serii 2 Active Tourer.

Z myślą o wspieraniu klientów BMW w całym okresie eksploatacji, opony Ultrac mają być dostępne na rynku części zamiennych, jak również u dealerów BMW Group.

Produkowaną w węgierskim zakładzie Apollo Tyres w Gyöngyöshalász oponę Vredestein Ultrac charakteryzują wysokie osiągi i parametry oporów toczenia. Opracowano ją z myślą o zapewnieniu bezpiecznej i przyjemnej jazdy zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Opona otrzymała ocenę „A” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, wpisując się w dążenia BMW Group, aby zapewnić użytkownikom wysokie standardy bezpieczeństwa i osiągów. Opona pasuje do szerokiej gamy samochodów rodzinnych i kompaktowych.

Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe
Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe

„Nasz zespół badawczo-rozwojowy niestrudzenie pracował nad zaprojektowaniem i opracowaniem serii Ultrac, tak aby opony te zapewniały wysokie osiągi, trwałość i bezpieczeństwo w szerokiej gamie pojazdów. Jesteśmy dumni, że możemy dopisać modele BMW serii X2 i 5 do naszej coraz dłuższej listy pojazdów wyposażonych standardowo w opony Ultrac” – powiedział Benoit Rivallant, prezes firmy Apollo Tyres Europe.

W ramach ostatnich testów opon letnich magazyn „Auto Express” pochwalił oponę Ultrac za „doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni, szczególnie w trudnych warunkach drogowych”. Ponadto opona Ultrac może pochwalić się drugim miejscem w teście opon letnich przeprowadzonym w 2022 roku przez magazyn „Auto Zeitung”. W trakcie testów ten niemiecki magazyn motoryzacyjny uznał oponę Ultrac za „bardzo godną polecenia” do stosowania
w różnych warunkach oraz regionach, w których często występują nieprzewidywalne warunki pogodowe.

Więcej informacji o oponie Vredestein Ultrac można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Apollo Tyres

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).