BMW na oponach ADVAN zwycięzcą 6. rundy NLS | MOTOFAKTOR

BMW na oponach ADVAN zwycięzcą 6. rundy NLS

Zespół Walkenhorst Motorsport, który używa opon YOKOHAMA ADVAN, wygrał 6. rundę tegorocznej edycji Nürburgring Endurance Series (NLS).

W ramach konkurencji w najwyższej klasie serii – SP9 Pro, zwycięskie przejazdy BMW M6 GT3 Walkenhorst Motorsport wykonali kierowcy: Christian Krognes, David Pittard i Ben Tuck. W porannym wyścigu kwalifikacyjnym Christian Krognes ustanowił rekord okrążenia NLS wynoszący 7:51:807 minut, aby zapewnić sobie pole position w popołudniowym wyścigu. Każdy z trzech kierowców zespołu narzucił wysokie tempo przejazdu od startu z pole position aż do mety. To dało zespołowi pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 NLS.

 

Po zawarciu umowy partnerskiej z Walkenhorst Motorsport Yokohama Rubber dostarczyła opony do wszystkich trzech samochodów BMW M6 GT3 zespołu ścigających się w najwyższej klasie SP9 Pro, a także do BMW M4 GT4 rywalizującego w klasie SP10.

(od lewej) Ben Tuck, Christian Krognes i David Pittard

Największa na świecie seria wyścigów amatorskich NLS rozgrywana jest na torze Nürburgring Nordschleife („pętla północna”), o którym mówi się, że jest najbardziej wymagającym torem na świecie, oraz na torze Grand Prix. Około 170 pojazdów bierze udział w dziewięciu wyścigach NLS zaplanowanych na okres od marca* do października tego roku.

 

Yokohama Rubber traktuje swój udział w sportach motorowych jako kluczowy dla rozwoju nowych technologii opon, które jeszcze bardziej wzmocnią jej flagowe marki ADVAN i GEOLANDAR. Dlatego firma stale bierze udział w wielu różnych imprezach sportów motorowych na całym świecie, od imprez najwyższej kategorii po imprezy masowe.

 

* Tegoroczny wyścig otwarcia w marcu został odwołany z powodu śniegu.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).