Biotorby na opony w ofercie Nokian Tyres | MOTOFAKTOR

Biotorby na opony w ofercie Nokian Tyres

person Adrian Januszkiewicz 20/12/2019

Nokian Tyres zamienia dotychczasowe torby na opony na rozwiązanie bardziej przyjazne środowisku.

Produkowanie toreb wykonanych częściowo z biomateriałów pomaga o 75% zmniejszyć poziom emisji dwutlenku węgla w porównaniu do toreb wytworzonych z czystego lub przetworzonego plastiku.

Nasza grupa chce stać się pionierem branży w obszarze ekologii i wziąć pod lupę wszystkie kwestie związane z cyklem życia opony na różnych etapach – od surowców i procesu produkcji, po właściwe przetwarzanie opon. Produkcja toreb na opony z materiałów przyjaznych środowisku to część naszej wizji. Marko Mäkelä dyrektor ds. sprzedaży Nokian Tyres w Finlandii

 

Każdego roku w Finlandii i Norwegii do produkcji toreb na opony Nokian Tyres zużywa się około 40 000 kg plastiku. Proces wytwarzania nowych toreb z ekologicznego polietylenu i LDPE generuje 20,02 ton dwutlenku węgla. W przypadku produkcji toreb z czystego plastiku ta wartość osiąga poziom 88 ton, a plastiku pozyskanego na drodze recyklingu – 44 tony.

Oznaczenie "I'm Green" dla surowców bardziej przyjaznych środowisku

Niższy poziom emisji generowanych w procesie produkcji toreb wynika z zastosowania na szerszą skalę etylenu na bazie trzciny cukrowej. W fazie wzrostu trzcina cukrowa absorbuje dwutlenek węgla z atmosfery, a co za tym idzie obniża ostateczny poziom emisji generowanych w trakcie produkcji toreb.

 

Torby na opony uzyskały odznakę “I’m Green” ze względu na ich ekologicznych charakter. Nokian Tyres to pierwszy producent opon na świecie, który oferuje torby z tym oznaczeniem.

 

Znak “I’m Green” to własność Braskem, przedsiębiorstwa z branży petrochemicznej. Jego wykorzystanie jest ściśle kontrolowane i regulowane. Aby otrzymać odznaczenie, ponad 50% surowców wykorzystanych w procesie produkcji danego towaru musi stanowić ekologiczny polietylen. W składzie toreb wykorzystywanych przez Nokian Tyres ten materiał stanowi 55% wszystkich surowców.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).