BILSTEIN z szeroką kadrą na Nürburgringu | MOTOFAKTOR

BILSTEIN z szeroką kadrą na Nürburgringu

20 maja 2023 r. o godz. 16:00 rozpocznie się wyścig ADAC TotalEnergies 24h Nürburgring.  W klasie GT3 pojawią się Mercedesy-AMG GT3 są wspierane przez firmę BILSTEIN.

 

 

24-godzinny wyścig na torze Nürburgring to prawdopodobnie najbardziej niezwykłe wydarzenie sportów motorowych na świecie. Z liczbą 200 000 fanów, wyścig ten jest jednym z największych w historii, a dzięki pętli północnej toru (Nordschleife), zwanej potocznie zielonym piekłem (Grüne Hölle), ten klasyk sportów motorowych zyskał sławę najbardziej wymagającego. Żaden inny wyścig na świecie nie cieszy się takim rozgłosem i takim poziomem rywalizacji. W sobotnie popołudnie ponad 130 samochodów wyścigowych stanie znów na starcie.

 

W pierwszej klasie „SP9” 24-godzinnego wyścigu startuje 36 kandydatów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. W klasach SP9 Pro i Pro-AM jest ponad 30 pojazdów GT3. Łącznie to siedem marek – Audi, Aston Martin, BMW, Ferrari, Lamborghini, Mercedes-AMG i Porsche. Wiele z nich konkuruje z zespołami fabrycznymi lub wspieranymi przez producentów.

 

Tylko siedem pojazdów wyścigowych startujących w klasie „SP9”, dwa razy w ciągu doby – a więc wszystkie biorące w zawodach udział Mercedesy AMG GT3 – pojedzie w wyścigu na amortyzatorach BILSTEIN. Najwyższej klasy zespoły Mercedes-Team BILSTEIN (HRT), Mercedes-AMG Team GetSpeed, Schnitzelalm Racing i CP Racing walczą o najwyższe pozycje.

Wyjątkową atrakcją podczas wyścigu będzie Mercedes-AMG GT3 z numerem startowym 4. Samochód zespołu Mercedes-Team BILSTEIN to tak zwany „samochód komiksowy” – pierwszy z tego typu malowaniem w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring. Żółty AMG w komiksowym stylu BILSTEIN został wymyślony przez projektanta mody Franka Granduca i zrealizowany we współpracy z artystą malarzem Alexandrem Blochem. Mercedes-AMG GT3 #4 był pieczołowicie, ręcznie malowany przez kilka dni. Jako jedyny w swoim rodzaju samochód komiksowy został ulubieńcem publiczności na tegorocznym ADAC TotalEnergies 24h Nürburgring.

 

BILSTEIN będzie reprezentowany także w najwyższej kategorii – klasie SP 3T, czyli 2-litrowych samochodów wyścigowych z turbodoładowaniem. Max Kruse Racing wraz z kierowcą Bennym Leuchterem celuje w najwyższe pozycje. Mocny jest także przeciwnik zespołu zawodowego piłkarza Maxa Kruse, czyli japoński zespół fabryczny Subaru, w którym ponownie startuje między innymi Tim Schrick w modelu WRX STi. BILSTEIN jest także silnie reprezentowany w innych klasach wyścigu.

Fot. Gruppe C Photography

Podczas zawodów wszystkie zespoły mogą polegać na profesjonalnych usługach serwisu wyścigowego BILSTEIN: w tym roku ciężarówka BILSTEIN na padoku toru Nürburgring jak zawsze będzie centralnym punktem kontaktowym dla wszystkich zespołów startujących w barwach BILSTEIN. W mobilnym, w pełni wyposażonym warsztacie można będzie sprawdzić i naprawić amortyzatory, a także zmienić ich charakterystykę. Inżynierowie i technicy sportów motorowych aktywnie wspierają zespoły już na tydzień przed wyścigiem i 24-godzinnej rywalizacji.

 

Tradycyjnie BILSTEIN zaprasza także fanów podczas 24-godzinnego wyścigu: specjalista od amortyzatorów będzie obecny na firmowym stoisku na Ring Boulevard wraz z marką modową HOWDEEP. Oprócz wiedzy i spraw technicznych dla odwiedzających stoisko przygotowaną limitowaną serię bluz z kapturem, nawiązującą do komiksowego samochodu BILSTEIN.

 

Źródło: BILSTEIN

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).