Bilstein: ponad 60 nowych referencji amortyzatorów | MOTOFAKTOR

Bilstein: ponad 60 nowych referencji amortyzatorów

Bilstein uzupełnił swoją ofertę o kolejne referencje amortyzatorów z serii Replacement i Performance.

Seria Replacement przeznaczona jest do wymiany fabrycznie montowanych amortyzatorów. Wśród nowych pozycji Bilstein B4 dostępne są referencje do BMW 5 (G30/G31 i F30), Forda Ka+ (prod. od 2014), Hyundaia i20 (2008), Mercedesa Vito (W447), Mini Clubman (F54), Renault Scenic IV oraz bliźniaczych konstrukcji SEAT Ateca, Skoda Kodiaq i Volkswagen Tiguan.

 

Do tej serii należą także sprężyny Bilstein B3, nowa referencja znajduje zastosowanie w Renault Megane III w nadwoziu kombi (Grandtour).

 

Odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie aftermarketu elementami zawieszenia o zmiennej sile tłumienia są aplikacje Bilstein B4-DMC. Z kolejnych pozycji w katalogu firmy mogą teraz skorzystać właściciele Mercedesa Klasy C (W205) w różnych wersjach nadwozia.

 

Uzupełnieniem portfolio Replacement są elementy mocowania zawieszenia Bilstein B1. Zalicza się do nich łożysko górne, mocowanie amortyzatora, zestawy ochronne oraz odboje. Aktualizacja oferty w tym zakresie dotyczy Daewoo Lanosa (prod. od 1997-).

 

Z kolei seria Performance obejmuje amortyzatory o większych – niż fabrycznie montowane – parametrach. Nowe referencje Bilstein B6 Sport przeznaczone są do Forda Tourneo Custom (2012-) i Transit Custom (2012-), Mercedes Klasa E (W2313/A238/C238) oraz GLC (X253/C253), V i Vito.

 

Natomiast właściciele wybranych modeli Mercedesa CLS i Klasy E mogą obniżyć w nich zawieszenie za pomocą amortyzatorów Bilstein B8.

 

Także w serii Performance dostępne są amortyzatory do samochodów wyposażonych w elektroniczny system regulacji zawieszenia. Aplikacje Bilstein B6-DTC obejmują od teraz Audi Q5 (2008-) i Porsche Macan (2014-).

 

Pełna lista nowych referencji w katalogu Bilstein znajduje się w załączniku. W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod adresem: pl.bilstein.com.

 

Źródło: Bilstein

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).