Bilstein podsumowuje akcję w Polsce | MOTOFAKTOR

Bilstein podsumowuje akcję w Polsce

person Redakcja 4/11/2020

Zakończyła się tegoroczna akcja z mobilnym testerem zawieszenia Bilstein. Wzięło w niej udział blisko 2 tys. kierowców aut osobowych i lekkich dostawczych.

Amortyzator pełni rolę łącznika pomiędzy nadwoziem i kołem. Od jego stanu technicznego zależy więc zachowanie pojazdu na drodze. Każda nieprawidłowość ma bezpośrednie przełożenie na poziom bezpieczeństwa. Dlatego też Bilstein, jako konstruktor i producent amortyzatorów, stawia sobie za priorytet pomoc kierowcom także na etapie eksploatacji. Stąd pomysł na międzynarodową akcję z mobilnym testerem zawieszenia, która w Polsce prowadzona jest od 2015 roku.

Badanie polega na wjeździe samochodu na specjalnie skonstruowaną platformę. Osobno oceniana jest sprawność amortyzatorów przedniej i tylnej osi. Po raz kolejny jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, bo i tegoroczne wyniki potwierdzą fakt co najmniej akceptowalnego stanu technicznego zawieszenia. I to w pojazdach, których średni wiek to dziesięć i więcej lat. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce

 

W dwóch turach – przed wakacjami i we wrześniu 2020 – tester dostępny był w 39 miejscowościach w różnych regionach Polski. Łącznie przebadano 2145 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Faktycznie liczba była mniejsza, bo część z nich skontrolowano dwukrotnie. Przyczyną było nieodpowiednie ciśnienie w kołach, które ma wpływ na pracę zawieszenia. Na miejscu było ono uzupełniane do wskazanej przez producenta auta wartości.

 

W 2020 roku nieco ponad 81% pojazdów uzyskało wynik dobry, a niecałe 14% dopuszczalne. Zaledwie pięć procent nie zdało egzaminu. Dane te są zbliżone do tych z lat ubiegłych.

 

Po zakończeniu badania każdy kierowca otrzymywał wydruk ze szczegółowymi wynikiem który był indywidualnie omawiany wraz z zaleceniami dotyczącymi dalszej eksploatacji. Osoby zainteresowane uzyskiwały kupon rabatowy na zakup nowych amortyzatorów Bilstein.

Wszystkie nasze akcje prowadzimy we współpracy z lokalnymi warsztatami samochodowymi. Punkty te zrzeszone są w sieciach naszych dystrybutorów, mamy więc zapewnioną dostępność produktów Bilstein. Dzięki temu możemy utrzymać ciągłość naszego badania na zasadzie akcja - reakcja. Z rozmów z mechanikami i kierowcami wiem, że to korzystne rozwiązanie dla obu stron. Zapewnia nie tylko utrzymanie pojazdu w sprawności technicznej, ale też wpływa na wyższy poziom naszego bezpieczeństwa na drodze. Andrzej Wojciech Buczek

 

W celu dalszego popularyzowania bezpiecznego użytkowania pojazdów pomimo potwierdzenia dobrego stanu zawieszenia w samochodach poruszających się po polskich drogach akcja kontynuowana będzie w 2021 roku.

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).