BILSTEIN liczy już 150 lat bogatej historii | MOTOFAKTOR

BILSTEIN liczy już 150 lat bogatej historii

person Redakcja 22/06/2023

BILSTEIN obchodzi w tym roku 150-lecie. Założona w 1873 r. firma początkowo zajmowała się produkcją okuć okiennych, a od 1954 r. projektuje amortyzatory.

 

Wszystko zaczęło się od okuć okiennych

W 1873 roku August Bilstein założył firmę AUBI produkującą okucia okienne. Był to początek pełnej wydarzeń historii firmy, w trakcie której przez produkcję podnośników samochodowych i zderzaków droga ostatecznie doprowadziła do produkcji amortyzatorów zawieszenia. W 1954 roku inżynierowie BILSTEIN opracowali pierwszy gotowy do produkcji jednorurowy amortyzator gazowy, oparty na technologii „de Carbon” i zrewolucjonizowali konstrukcję amortyzatora.

Rys. BILSTEIN

BILSTEIN dla Mercedesa

W 1957 r. po raz pierwszy montowany jest jednorurowy amortyzator gazowy w seryjnie produkowanych samochodach osobowych Mercedes-Benz. Rewolucyjny amortyzator szybko okazał się znacznie lepszy od konwencjonalnych amortyzatorów teleskopowych.

 

Pionierski sukces wkrótce staje się zobowiązaniem polegającym na osiągnięciu idealnego zachowania samochodu podczas jazdy. Zbudowanie idealnego amortyzatora to obecnie motywacja ponad 4600 pracowników w sześciu lokalizacjach na całym świecie. Codziennie, od prawie 70 lat.

Fot. BILSTEIN

BILSTEIN dla wszystkich

Firma nie spoczęła na laurach. Zgodnie z mottem, że następna innowacja jest zawsze ważniejsza od poprzedniej, BILSTEIN regularnie wyznacza nowe standardy w sektorze zawieszenia dzięki pionierskim technologiom. Obecnie wiodący producenci samochodów (OEM), tacy jak Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Ford, Tesla, Maserati i inni, w zakresie oryginalnego wyposażenia swoich samochodów polegają na doświadczeniu firmy BILSTEIN. Charakterystyka zawieszenia określa nie tylko prowadzenie pojazdu. Amortyzatory mają również duży wpływ na wrażenia z jazdy, a dzięki temu na odczucia kierowcy związane z konkretną marką samochodu. Dlatego wymagania stawiane nowoczesnym układom zawieszenia są coraz większe, a współpraca z producentami samochodów jeszcze bliższa.

Fot. BILSTEIN

Sportowe wyzwania

Oprócz rozwoju w sektorze OE, sporty motorowe są kolejnym kołem napędowym innowacji: BILSTEIN zaczął się w nie angażować na początku lat 60. XX wieku. Od tego czasu trudno sobie wyobrazić sporty motorowe bez tej marki. Od zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo w 1960 roku po zwycięstwa we wszystkich najważniejszych 24-godzinnych wyścigach na całym świecie i kilka tytułów mistrza świata w Formule 1: lista sukcesów jest długa.

Fot. BILSTEIN

BILSTEIN i aftermarket

Również rynek wtórny czerpie bezpośrednie korzyści z wiedzy zdobytej podczas opracowywania zawieszeń dla sektora OE i wyścigów: BILSTEIN produkuje również części zamienne i produkty OE zgodnie z wysokimi standardami jakościowymi producentów samochodów. Co więcej, produkty premium na rynku wtórnym wytwarzane są na tych samych liniach produkcyjnych, co produkty OE wraz z zachowaniem tych samych wymogów jakościowych i rygorów technologicznych. Bez względu na klasę pojazdu i jego zastosowanie kierowcy zawsze odnoszą korzyści z najwyższej jakości OE, nawet na rynku wtórnym.

Wyzwaniem jest różnorodność

BILSTEIN wyróżnia się również różnorodnością produktów: w ofercie firmy jest nie tylko szeroka gama zamienników jakości OE dla każdego modelu pojazdu. Ekspert od zawieszenia oferuje kierowcom torowym i fanom tuningu obszerne portfolio amortyzatorów specjalnych o wysokich osiągach. Obejmuje ono wysokowydajne amortyzatory i zawieszenia gwintowane pozwalające na optymalizację pracy zawieszenia i zmianę jego parametrów.

Fot. BILSTEIN

WAY AHEAD

Dzięki jakości i innowacjom BILSTEIN ciągle jest pionierem w zakresie zawieszeń i amortyzatorów. Nowe hasło marki – WAY AHEAD – wyraźnie podkreśla kierunek rozwoju i cele, które BILSTEIN zamierza osiągać.

Fot. Sebastian Kubatz

Źródło: BILSTEIN

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).