BILSTEIN dzieli się niezbędną wiedzą | MOTOFAKTOR

BILSTEIN dzieli się niezbędną wiedzą

person Redakcja 26/05/2023

BILSTEIN pod koniec kwietnia odwiedził szkoły branżowe w Iławie i Olsztynie, aby podzielić się z jej uczniami ekspercką wiedzą o amortyzatorach i zawieszeniach.

 

Zapotrzebowanie na osoby z „fachem w ręku” systematycznie rośnie, jednak programy nauczania, również w szkołach branżowych i technikach, nie zawsze nadążają za zachodzącymi zmianami. Ich absolwenci opuszczają mury niekiedy z wiedzą podstawową w swojej specjalności i później w życiu zawodowym muszą uzupełniać braki w wiedzy i umiejętnościach.

 

Pomocną dłoń wyciągają firmy, które współpracując ze szkołami pomagają te braki uzupełniać i poprawiać start ich absolwentów w karierze zawodowej. Jedną z nich jest firma BILSTEIN, producent amortyzatorów na pierwszy montaż, która ma wieloletnią renomę w branży motoryzacyjnej i słynie z wysokiej jakości wykonania swoich produktów, dbałości o najmniejsze szczegóły i innowacyjności.

W dniach 26-27 kwietnia 2023 r. BILSTEIN odwiedził dwie placówki szkolne w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją wiedzę z zakresu amortyzatorów i układu zawieszenia w samochodach rozszerzyli uczniowie szkół branżowych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (26 kwietnia) oraz w Zespole Szkół Samochodowych im. por. A. M. Bocheńskiego w Olsztynie (27 kwietnia). Zagadnienia dotyczyły m.in. budowy amortyzatorów, zasad działania amortyzatorów jedno- i dwururowych, konstrukcje upside-down, a także oferty produktów BILSTEIN.

 

BILSTEIN, oprócz amortyzatorów seryjnych dla rynku części zamiennych, oferuje również serię Performance, służącą do zmiany charakterystyki zawieszenia obejmującą pojedyncze amortyzatory, jak również zestawy montażowe poczynając od zestawów B12 zawierających amortyzatory i sprężyny podwyższające lub obniżające prześwit pojazdu, poprzez zestawy B16 zawierające amortyzatory gwintowane z możliwością regulacji prześwitu – powiedział Wojciech Andrzej Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

 

Podczas zajęć adepci mechaniki samochodowej mogli lepiej zrozumieć zasady działania poszczególnych zawieszeń i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Szczególne zainteresowanie wzbudził temat modyfikacji zawieszenia.

 

Modyfikacje zawieszenia to teraz szczególnie popularny temat w skali ogólnopolskiej. Coraz większa grupa klientów szuka amortyzatorów bądź zestawów do różnego rodzaju modyfikacji zawieszeń, zarówno do jazdy codziennej, jak i do jazdy wyczynowej. Dystrybutorzy BILSTEIN coraz częściej otrzymują zapytania o tego typu zestawy – dodał Wojciech Andrzej Buczek.

 

BILSTEIN zamierza kontynuować swój program szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Kolejne odbędą się po przerwie wakacyjnej i rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Planowane są na październik i listopad 2023 r.

 

Źródło: BILSTEIN

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).