Bezpieczna renowacja aut elektrycznych i hybrydowych | MOTOFAKTOR

Bezpieczna renowacja aut elektrycznych i hybrydowych

person Redakcja 28/06/2021

Rosnąca popularność aut elektrycznych i hybrydowych sprawia, że m.in. renowacja ich lakierów może niebawem spowszechnieć, co nie jest łatwe.

Według danych firmy konsultingowej McKinsey, w 2019 roku, w porównaniu do roku poprzedniego sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in wzrosła w Europie o 44% do ponad 600 000 pojazdów. Warsztaty muszą być zatem przygotowane na pojawianie się tych pojazdów oraz – zależnie od wymagań producenta – nowych ograniczeń dotyczących temperatury suszenia lakieru.

 

Podczas napraw samochodów elektrycznych i hybrydowych lakiernicy dążą do uzyskania idealnego efektu. W przypadku niskiej temperatury muszą jednak kierować się konkretnymi wytycznymi.

Przed rozpoczęciem pracy trzeba odłączyć instalację wysokiego napięcia od akumulatora. Mogą to robić wyłącznie odpowiednio przeszkolone osoby. Harald Klöckner Standox Training Leader na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

Akumulatory wrażliwe na działanie wysokich temperatur

W tych pojazdach przede wszystkim akumulatory są wrażliwe na działanie skrajnych temperatur. Harald Klöckner

 

W przypadku najczęściej stosowanych ogniw litowo-jonowych skrajne temperatury powodują przedwczesne zużywanie się akumulatora. A podczas suszenia wymuszonego osiągnięcie temperatury 60°C, która jest wartością graniczną dla akumulatorów, to nic trudnego.

Zależnie od producenta trzeba przestrzegać różnych wymagań dotyczących maksymalnej temperatury w kabinie lakierniczej i czasu suszenia. Harald Klöckner

Profesjonalna renowacja z Systemem Xtreme

Jedynie systemy lakiernicze gwarantujące najwyższej klasy efekt nawet przy niskiej temperaturze suszenia pozwalają bezpiecznie pracować z pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi.

Za sprawą produktów z serii Xtreme System marka Standox oferuje warsztatom system lakierniczy do profesjonalnych renowacji zgodnych z wymaganiami producentów. Ponadto system pozwala oszczędzać energię, ponieważ suszenie trwa zaledwie 45–60 minut w 20°C lub 15 min w 40°C. Harald Klöckner

Jednak pełny potencjał Systemu Xtreme można wykorzystać stosując wszystkie produkty z tej serii, które wzajemnie się uzupełniają. Tak samo jak lakier bazowy Standoblue, produkty należące do Systemu Xtreme – w tym wypełniacz mokro-na-mokro VOC Xtreme Wet-on-Wet filler U7650 lub wypełniacz VOC Xtreme Filler U7600 – można aplikować w jednym cyklu. W przypadku wypełniacza VOC Xtreme Filler U7600 można nałożyć nawet cztery warstwy bez odparowania międzywarstwowego. Natomiast nowy lakier bezbarwny VOC Xtreme Filler U7600, według zapewnień Standox, pozwala na elastyczną pracę, ponieważ można aplikować dwie lub półtorej warstwy – także bez odparowania międzywarstwowego. Dodatkową korzyścią dla warsztatów stosujących ten system jest obniżenie kosztów energii elektrycznej nawet o 70%.

 

Więcej informacji na temat Standox Xtreme System można znaleźć TUTAJ oraz u przedstawicieli handlowych Standox.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).