Bentley Bentayga EWB nagrodzony za komfort | MOTOFAKTOR

Bentley Bentayga EWB nagrodzony za komfort

Bentley Bentayga w wersji Extended Wheelbase zdobył Nagrodę Specjalną w kategorii Komfort w V edycji prestiżowego plebiscytu Automobile Awards.

 

  • Bentayga EWB została wyróżniona podczas prestiżowego plebiscytu motoryzacyjnego Automobile Awards, zdobywając Nagrodę Specjalną w kategorii Komfort
  • Model został wyposażony w innowacyjne technologie wspierające komfort pasażerów, w tym w najbardziej zaawansowane fotele, jakie kiedykolwiek montowano w samochodach
  • Samochód bazuje na modelu Bentayga drugiej generacji i jest dłuższy aż o 18 cm, a rozstaw osi zwiększył się do 3175 mm, dzięki czemu zyskano znaczną ilość miejsca w tylnej części kabiny, tworząc wyjątkowo luksusową przestrzeń
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Bentley Bentayga EWB został wyróżniony przez jury składające się z 20 ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. dziennikarze motoryzacyjni. Do konkursu zgłoszono 190 różnych modeli reprezentujących w sumie 47 marek.

 

Wyjaśniając wybór Bentaygi EWB jako zdobywcy Nagrody Specjalnej w kategorii Komfort, Lionel Robert, organizator Automobile Awards, powiedział: – Zasiadając za kierownicą Bentleya, kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem, jednocześnie ciesząc się wyjątkowym komfortem.

 

Samochód bazuje na modelu Bentayga drugiej generacji. Model ten jest dłuższy aż o 18 cm, a rozstaw osi rozciągnął się z 2992 mm do 3175 mm, dzięki czemu zyskano znaczną ilość miejsca w tylnej części kabiny, tworząc wyjątkowo luksusową przestrzeń.

EWB wyposażono także w najbardziej zaawansowane fotele, jakie kiedykolwiek montowano w samochodach. Bentley Airline Seat gwarantować mają m.in. 22 poziomy regulacji oraz czujniki nacisku, dzięki którym fotel może się automatycznie dostosowywać do budowy ciała pasażerów. Pojazd posiada także innowacyjny system automatycznego klimatyzowania foteli, który pozwala samochodowi nie tylko na pomiar temperatury pasażera i dostosowanie optymalnych ustawień klimatyzacji, ale także wyregulowanie poziomów wilgotności powietrza i ciśnienia, ustalanych w sześciu niezależnych strefach.

 

Od swojej premiery siedem lat temu, Bentayga zdominowała segment luksusowych SUV-ów i udowodniła swoją wiarygodność dzięki różnym układom napędowym, autentycznym możliwościom terenowym, technologii hybrydowej, indywidualnym specyfikacjom i rekordowym osiągom. Dlatego z olbrzymią przyjemnością odbieramy dziś tę nagrodę specjalną, podkreślającą dążenie firmy Bentley do tego, aby każdy samochód produkowany ręcznie w naszej fabryce w Crewe był synonimem komfortu i wyjątkowego samopoczucia kierowcy. To świadectwo jakości naszego zespołu i wspaniała wiadomość dla naszych klientów, którzy mogą skorzystać z co najmniej 26 miliardów konfiguracji tego wiodącego w swojej klasie modelu – skomentował Balazs Rooz, dyrektor regionalny Bentley Motors Europe.

 

Źródło: Bentley

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).