Będą stacje ładowania Mercedesa o wysokiej mocy | MOTOFAKTOR

Będą stacje ładowania Mercedesa o wysokiej mocy

person Adrian Januszkiewicz 30/08/2023

Jesienią Mercedes-Benz zamierza uruchomić swoje pierwsze stacje ładowania o wysokiej mocy, realizując plany rozbudowy swojej globalnej infrastruktury ładowania.

 

 

Począwszy od października 2023 roku pierwsze stacje ładowania Mercedes-Benz mają zostać otwarte w Atlancie (USA), Chengdu (Chiny) i Mannheim (Niemcy). Do końca 2024 r. Mercedes-Benz zamierza rozwinąć swoją globalną sieć szybkiego ładowania do ponad 2000 punktów. Długoterminowym celem tej inicjatywy jest utworzenie do końca dekady ponad 2000 hubów ładowania pojazdów elektrycznych, dysponujących ponad 10 000 punktów ładowania.

Huby ładowania Mercedes-Benz w skrócie

Własna sieć ładowania Mercedes-Benz ma wyznaczać nowe standardy w dziedzinie szybkiego, wygodnego i zrównoważonego ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie, w zależności od regionu, nowe stacje zaoferować mają moc ładowania do 400 kW, realizowaną za pośrednictwem odpowiednich standardowych systemów ładowania (CCS1, CCS2, NACS i GB/T). Dzięki inteligentnemu zarządzaniu procesami uzupełniania energii każdy samochód można ładować z maksymalną mocą znamionową. Skraca to czas ładowania do absolutnego minimum.

 

Stacje mają znajdować się przy głównych drogach oraz u wybranych dealerów Mercedesa i oferować szereg udogodnień, takich jak możliwość zakupu napojów i przekąsek oraz toalety.

 

W trosce o bezpieczeństwo huby mają zostać wyposażone w kamery monitorujące. W wybranych lokalizacjach pojawić mają się inteligentne słupy oświetleniowe, które z jednej strony zapewnią odpowiednie oświetlenie, z drugiej zostaną wyposażone w funkcjonalne elementy LED, informujące o dostępności punktu ładowania i stanie naładowania pojazdu. Wybrane stacje otrzymać mają także zadaszenia, chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Sieć ładowania jest otwarta dla kierowców aut wszystkich marek. Klienci Mercedes-Benz będą mogli korzystać jednak ze specjalnych korzyści, na przykład możliwości zarezerwowania punktu ładowania za pośrednictwem usługi Mercedes-Benz me Charge w celu skrócenia czasu oczekiwania. Sieć ma uzupełnić ponad 1,3 miliona punktów ładowania na całym świecie, do których już teraz mają dostęp użytkownicy usługi. Nowe stacje ładowania mają zostać bezpośrednio zintegrowane z planowaniem tras w ramach inteligentnej nawigacji Mercedes-Benz, tak aby kierowcy Mercedesów mogli zawsze wybrać najlepszy sposób ładowania swojego samochodu. Wygodę ładowania zwiększyć mają też dodatkowe funkcje, takie jak Plug & Charge. Dzięki tej usłudze klienci Mercedes-Benz mogą zautomatyzować proces ładowania i płatności – wystarczy podłączyć przewód do auta.

 

Głęboko wierzymy, że elektromobilność jest kluczem do zrównoważonej, bezemisyjnej przyszłości. Naszym celem jest stworzenie infrastruktury oferującej niezawodne i przystępne możliwości ładowania pojazdów elektrycznych. W ten sposób aktywnie wspieramy transformację w stronę elektrycznej mobilności. Uruchamiając sieć ładowania Mercedes-Benz o wysokiej mocy, poszerzamy globalne możliwości ładowania i wyznaczamy nowe standardy w zakresie uzupełniania energii aut elektrycznych. Chcemy zachęcać naszych klientów do przesiadki na zeroemisyjne samochody i tym samym pozytywnie przyczyniać się do ochrony naszego środowiska – powiedział Franz Reiner, dyrektor generalny Mercedes-Benz Mobility AG

Zrównoważona mobilność z wykorzystaniem zielonej energii

Zgodnie ze swoją zrównoważoną strategią biznesową Ambition 2039, w ramach nowej sieci stacji o wysokiej mocy Mercedes-Benz ma umożliwiać klientom ładowanie w sposób przyjazny dla środowiska – przy użyciu energii w 100% odnawialnej. W głównej mierze odbywać ma się to poprzez podpisywanie umów na dostawy ekologicznego prądu lub korzystanie z certyfikatów energii odnawialnej od akredytowanego dostawcy. Wybrane stacje mają zostać także wyposażone w panele słoneczne, które będą bezpośrednio dostarczać prąd do hubów.

Wzbogacenie globalnych możliwości ładowania

Inwestując w globalną sieć ładowania, Mercedes-Benz kontynuuje realizację strategii opartej wyłącznie na napędach elektrycznych i stawia na przyszłościową infrastrukturę. Wraz z rozwojem własnej sieci stacji ładowania o wysokiej mocy niemiecka marka poszerza swoją istniejącą ofertę; należą do niej europejska sieć szybkiego ładowania IONITY, a także ogłoszona niedawno spółka joint venture z sześcioma innymi producentami OEM, której celem jest dalsza rozbudowa infrastruktury ładowania w Ameryce Północnej. Sieć stacji ładowania o wysokiej mocy Mercedes-Benz to dodatkowy kluczowy element ogólnej strategii firmy w zakresie elektryfikacji. Wszystkie firmy związane z ekosystemem ładowania współdziałają w ramach spółki Mercedes-Benz Mobility AG.

 

Źródło: Mercedes-Benz

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).