Baterie LG Energy Solution będą w Toyotach | MOTOFAKTOR

Baterie LG Energy Solution będą w Toyotach

Toyota podpisała umowę z LG Energy Solution na dostawy baterii do EV o łącznej pojemności 20 GWh rocznie od 2025 r. Trafią do nowych modeli produkowanych w USA.

 

Toyota dąży do redukcji emisji CO2 i chce wprowadzić 30 nowych samochodów z napędem elektrycznym w ciągu najbliższych siedmiu lat. Marka planuje sprzedaż około 3,5 miliona bezemisyjnych pojazdów w 2030 roku. W tym celu pracuje nad nowymi typami baterii, inwestuje w innowacyjne technologie oraz nowe metody produkcji, a także zawiera strategiczne partnerstwa.

Fot. Jayson Fong

W ramach porozumienia z Toyota Motor North America firma LG Energy Solution dostarczy od 2025 roku baterie litowo-jonowe o pojemności 20 GWh rocznie. Produkowane w zakładach w Michigan moduły mają składać się z ogniw zawierających nikiel, kobalt, mangan, aluminium (NCMA). Przeznaczono już 2,85 miliarda euro na rozbudowę linii produkcyjnych wyłącznie na potrzeby Toyoty. Gotowe moduły mają trafić do fabryki Toyoty w Kentucky, gdzie zostaną zamontowane w nowym modelu samochodu elektrycznego, który będzie powstawał w tych zakładach.

 

Toyota chce jak najszybciej ograniczyć emisję CO2, dlatego stałe dostawy dużej liczby baterii litowo-jonowych są kluczowe. Równie ważne jest dla nas budowanie długoterminowych relacji partnerskich w kontekście planów rozwoju samochodów elektrycznych w USA. Z optymizmem patrzymy na współpracę z LG Energy Solution, dążąc do dostarczania produktów, które zaspokoją oczekiwania naszych klientów pod względem jakości i wydajności – powiedział Tetsuo Ogawa, Prezes i Dyrektor Generalny Toyota Motor North America.

Bateria NCMA od LG Energy Solution

Umowa łączy doświadczenie LG Energy Solution w produkcji akumulatorów z technologią Toyoty. Obie firmy dążą do stosowania jak najwydajniejszych baterii w samochodach elektrycznych i stosują innowacyjne rozwiązania. LG Energy Solution nieustannie poprawia bezpieczeństwo swoich baterii NCMA, zwłaszcza pod kątem zarządzania ciepłem.

 

Cieszymy się, że lider globalnej sprzedaży samochodów, został naszym klientem. Bazując na naszym 30-letnim doświadczeniu w produkcji akumulatorów litowo-jonowych wesprzemy Toyotę w rozwoju jej gamy samochodów elektrycznych. Dzięki tej umowie zwiększymy naszą produkcję w Ameryce Północnej, co przyczyni się do przyspieszenia elektryfikacji regionu – zaznaczył Youngsoo Kwon, Dyrektor Generalny LG Energy Solution.

 

Źródło: Toyota

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).