BASF: ruszył zakład produkcji katalizatorów samochodowych | MOTOFAKTOR

BASF: ruszył zakład produkcji katalizatorów samochodowych

person 21/07/2014

Największa taka fabryka w Europie działa już w Środzie Śląskiej.

18 lipca 2014 roku firma BASF uruchomiła nowy zakład produkcji katalizatorów spalin do samochodów na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Środzie Śląskiej w pobliżu Wrocławia. W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, w tym wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina oraz członek zarządu BASF – dr Hans-Ulrich Engel.

 

Budowa nowego zakładu o powierzchni 40 tys. m² rozpoczęła się pod koniec 2012 roku. Początkowa inwestycja kosztowała 90 mln euro. Eksploatację próbną podjęto w kwietniu 2014 roku, a od czerwca 2014 pracują już dwie linie produkcyjne. Aktualnie zakład zatrudnia ponad 100 osób.

 

Fabryka zostanie rozbudowana, przez co łączna suma inwestycji wzrośnie do około 150 mln euro. Kiedy do 2016 roku uruchomionych zostanie dziesięć planowanych linii produkcyjnych katalizatorów spalin do pojazdów osobowych i ciężarowych, BASF planuje zatrudnić w oddziale w Środzie Śląskiej około 400 osób.

 

Katalizatory spalin produkowane w Środzie Śląskiej stosowane są przez producentów samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także pojazdów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, w celu spełnienia wymagań surowszych norm emisji spalin Euro 6 dla samochodów osobowych i Euro VI dla pojazdów ciężarowych.

Uruchomienie tego nowego zakładu produkcyjnego jest ważnym uzupełnieniem naszej globalnej sieci wytwórczej nowoczesnych technologii służących kontroli emisji. Wiemy, że coraz surowsze normy emisji spalin są istotnym czynnikiem wzrostu dla naszej działalności. Nasza inwestycja w Środzie Śląskiej pozwoli nam uzyskać moce produkcyjne potrzebne do możliwie najbardziej efektywnego obsłużenia wzrastającego popytu klientów. Kenneth Lane prezes działu katalizatorów BASF

 

W zakładzie w Środzie Śląskiej produkowane są między innymi przeznaczone do użytku w pojazdach systemy do selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), rozwiązania supernowoczesnej selektywnej redukcji katalitycznej na filtrze (SCRoT), a także katalizatory rozpadu ozonu marki PremAir.

Z uwagi na atrakcyjność położenia i pozytywny rozwój sytuacji ekonomicznej Polska jest dla BASF korzystnym miejscem dla inwestycji. Ten nowy zakład umocni naszą pozycję dostawcy innowacyjnych rozwiązań na rynki w Europie Środkowej. dr Joachim Meyer Dyrektor Centrum Biznesowego BASF na Europę Środkową

 

Źródło: BASF

user photo

Autor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).