BASF: Ewa Kopacz w fabryce katalizatorów | MOTOFAKTOR

BASF: Ewa Kopacz w fabryce katalizatorów

person 31/10/2014

30 października 2014 roku premier Polski - Ewa Kopacz odwiedziła niedawno otwarty zakład produkcyjny katalizatorów spalin firmy BASF w Środzie Śląskiej koło Wrocławia.

Ewa Kopacz ostała powitana przez Dirka Elvermanna, prezesa zarządu firmy BASF Polska. Pani premier obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i rozmawiała z pracownikami. Obecnie w fabryce pracuje 160 osób, a do końca roku planowane jest zatrudnienie 100 kolejnych pracowników.

Jesteśmy zaszczyceni uznaniem wyrażonym przez panią premier dzisiejszą wizytą w naszej najnowszej fabryce w Polsce. Jako BASF Polska czujemy się częścią polskiej gospodarki i społeczeństwa. Cieszymy się, że do końca 2016 roku będziemy mogli zaoferować łącznie ponad 400 nowych, atrakcyjnych stanowisk w Środzie Śląskiej. Dirk Elvermann prezes zarządu BASF Polska

 

Zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej produkuje katalizatory spalin dla samochodów osobowych z silnikami benzynowymi, a także dla pojazdów osobowych i ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi. Zakład oparty jest na nowoczesnej technologii, a linie produkcyjne są w dużym stopniu zautomatyzowane. Oznacza to, że wiele ofert pracy zostało skierowanych do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym. BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, dokładność w działaniu oraz doświadczenie. Ponadto firma BASF od najbliższego semestru wraz z Politechniką Wrocławską uruchomi Akademię BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków.

 

Fabryka będzie się nieustannie rozwijała i do 2016 będzie miała 10 linii produkcyjnych. Wiąże się to z dalszą rozbudową oraz tworzeniem kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej będzie zatrudnionych ponad 400 osób.

 

Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy, niektóre szkolenia będą odbywały się również w Niemczech. Dodatkowo, BASF oferuje szeroki pakiet świadczeń socjalnych, takich jak bezpłatna opieka medyczna oraz dofinansowanie aktywności sportowej. Z nowym rokiem uruchomione zostaną także ubezpieczenia na życie, bezpłatny transport dla pracowników a także dofinansowanie do posiłków.

 

Źródło: BASF

user photo

Autor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).