Bardzo szeroka oferta używanych kabrioletów w Polsce | MOTOFAKTOR

Bardzo szeroka oferta używanych kabrioletów w Polsce

person Redakcja 23/08/2023

Z danych AAA AUTO wynika, że niższa mediana cen od mediany dla całego rynku wtórnego dotyczy segmentu kabrioletów, a na polskim rynku ich ofert jest najwięcej w Europie Środkowej.

 

Dane AAA AUTO wskazują, że w lipcu oferowano do sprzedaży 2 163 kabriolety na rynku wtórnym, a ich mediana wynosiła 23 300 zł. Najwięcej ofert dotyczyło modelu Renault Megane z medianą ceny 9 900 zł, ale najtańszym kabrioletem jest Peugeot 206, którego mediana ceny w lipcu wynosiła 5.950 zł. Dane pochodzą z raportu Barometr AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych.

 

Wśród krajów Europy Środkowej, klienci poszukujący kabrioletów w lipcu br. mieli największy wybór w Polsce (2 163). W Czechach liczba ofert kabrioletów wynosiła 1 377, w Słowacji 621, a na Węgrzech 529 pojazdów. Najwyższa mediana cen kabrioletów z drugiej ręki była w Czechach i wynosiła 38 000 zł.

 

Większe zainteresowanie używanymi kabrioletami przekłada się na wzrost ich cen, ale biorąc pod uwagę medianę cen, jest ona niższa niż mediana cen wszystkich aut na wtórnym rynku. Dlatego coraz częściej spotykamy kabriolety na drodze, a pogoda na pewno nie jest ich przeciwnikiem. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii, w której aura przez większą część roku jest mniej niż optymalna, sprzedaje się więcej aut z opuszczanym dachem niż w większości innych krajów europejskich. Kabriolety oferują obecnie podobny poziom wyrafinowania i bezpieczeństwa, jak ich odpowiedniki ze stałym dachem, zwłaszcza, gdy są wyposażone w metalowy składany dach – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

 

W lipcu mediana przebiegu kabrioletów wynosiła 168 000 km, a więc mniej niż mediana dla wszystkich samochodów używanych na rynku wtórnym, która wynosi 179 000 km. Najtańszym kabrioletem oferowanym na rynku wtórnym był Peugeot 206, którego mediana ceny wynosiła 5 950 złotych, a mediana przebiegu 201 033 km. Wśród tanich kabrioletów w następnej kolejności znalazły się: Citroen C3 (6 250 zł) i Ford Streetka (8750 zł). Z kolei wśród najdroższych kabrioletów znalazy się: Bentley Continental (925 000 zł), Aston Martin Vantage (643 400 zł) oraz Ferrari California (578 000 zł).

Tabela 1. Najczęściej oferowane do sprzedaży kabriolety na wtórnym rynku w Polsce w lipcu 2023 roku, Źródło: AAA AUTO

Źródło: AAA AUTO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).