Axalta odnawia kontrakt z zespołem F1 Mercedesa | MOTOFAKTOR

Axalta odnawia kontrakt z zespołem F1 Mercedesa

Axalta Coating Systems odnawia kontrakt jako oficjalny dostawca zespołu F1 Mercedes-AMG Petronas Formula One Team.

Axalta blisko współpracuje z lakiernią zespołu w angielskim Brackley, tak aby powłoki lakiernicze bolidów nie tylko były lekkie, trwałe i odporne na skrajne warunki panujące na torach, lecz także aby znakomicie się prezentowały.

 

Do tej pory szatę graficzną można było zobaczyć jedynie podczas lutowej prezentacji w Londynie, choć według FIA mamy szansę podziwiać ją też na torze. Od poprzednich różni się przede wszystkim jednym detalem: dodatkiem burgundu.

 

Jest to ukłon w stronę nowego głównego partnera zespołu – firmy INEOS. Burgund jej działu sportowego już widnieje na strojach zespołu kolarskiego startującego w Tour de France i załogi żeglarskiej uczestniczącej w Regatach o Puchar Ameryki.

Burgund to nie jest kolor tak prosty, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Na bolidzie jest też pięciokolorowe cieniowanie, przechodzące od burgundu do czarnego oraz cienkie czarne i srebrne linie otaczające obszary burgundowe. Do tego mamy lakierowany na biało napis INEOS, więc cały proces jest dość skomplikowany. Na szczęście wiemy, że na lakierach Spies Hecker możemy polegać.

Head of Paint and Graphics w zespole Mercedes-AMG Petronas Formula One Team - Andrew Moody

 

Obecność Axalta w Formule 1 stanowi podstawę współpracy firmy z partnerami z branży wyścigów w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej, w którą firma angażuje się od kilkudziesięciu lat. To umożliwia marce prezentowanie technologii oraz innowacyjnych produktów, a także ugruntowuje jej pozycję w świecie sportów motorowych – od Formuły 1, NASCAR, WEC po wyścigi z serii Formuła Student.

 

Źródło: Axalta

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).