Axalta odnawia kontrakt z zespołem F1 Mercedesa | MOTOFAKTOR

Axalta odnawia kontrakt z zespołem F1 Mercedesa

person Adrian Januszkiewicz 25/05/2020

Axalta Coating Systems odnawia kontrakt jako oficjalny dostawca zespołu F1 Mercedes-AMG Petronas Formula One Team.

Axalta blisko współpracuje z lakiernią zespołu w angielskim Brackley, tak aby powłoki lakiernicze bolidów nie tylko były lekkie, trwałe i odporne na skrajne warunki panujące na torach, lecz także aby znakomicie się prezentowały.

 

Do tej pory szatę graficzną można było zobaczyć jedynie podczas lutowej prezentacji w Londynie, choć według FIA mamy szansę podziwiać ją też na torze. Od poprzednich różni się przede wszystkim jednym detalem: dodatkiem burgundu.

 

Jest to ukłon w stronę nowego głównego partnera zespołu – firmy INEOS. Burgund jej działu sportowego już widnieje na strojach zespołu kolarskiego startującego w Tour de France i załogi żeglarskiej uczestniczącej w Regatach o Puchar Ameryki.

Burgund to nie jest kolor tak prosty, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Na bolidzie jest też pięciokolorowe cieniowanie, przechodzące od burgundu do czarnego oraz cienkie czarne i srebrne linie otaczające obszary burgundowe. Do tego mamy lakierowany na biało napis INEOS, więc cały proces jest dość skomplikowany. Na szczęście wiemy, że na lakierach Spies Hecker możemy polegać. Andrew Moody Head of Paint and Graphics w zespole Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

 

Obecność Axalta w Formule 1 stanowi podstawę współpracy firmy z partnerami z branży wyścigów w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej, w którą firma angażuje się od kilkudziesięciu lat. To umożliwia marce prezentowanie technologii oraz innowacyjnych produktów, a także ugruntowuje jej pozycję w świecie sportów motorowych – od Formuły 1, NASCAR, WEC po wyścigi z serii Formuła Student.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).