Avis Budget Group i FCA nawiązują współpracę | MOTOFAKTOR

Avis Budget Group i FCA nawiązują współpracę

person Adrian Januszkiewicz 23/01/2020

Avis Budget Group podpisał nowe porozumienie z Grupą FCA zakładające wprowadzenie ponad 22 000 aut połączonych marki FIAT do jego europejskiej floty pojazdów.

Pojazdy połączone mają umożliwić klientom Avis zarządzanie całym procesem wynajmu za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dotyczy to m.in. wyboru samochodu, dodatkowego wyposażenia czy wydłużenia okresu wynajmu za pomocą smartfona. Dzięki technologii połączonej zautomatyzowany jest nawet zwrot pojazdu. Oznacza to, że klient może zwrócić samochód za pomocą jednego dotknięcia w aplikacji Avis.

 

Dodatkowo samochody połączone będą wyposażone w technologię zamykania i otwierania, zapewniając klientom proste i samoobsługowe użycie pojazdu.

 

Samochody połączone FCA mają dostarczyć istotne dane telemetryczne w czasie rzeczywistym, w tym informacje o przebiegu, poziomie paliwa oraz stanie technicznym pojazdu. Łączność auta z internetem ma pozwalać również szybciej wracać takim pojazdom na drogę, zwiększając ich dostępność dla wynajmujących, ponieważ menedżerowie floty Avis Budget Group będą mogli szybciej przetwarzać potrzebne informacje.

 

FCA dostarcza gotowe rozwiązanie telematyczne, co dla Avis Budget Group oznacza prostszy i wydajny sposób łączenia pojazdów, zmniejszając typowe koszty i złożoność samodzielnego wdrażania rozwiązań z rynku wtórnego.

 

Partnerstwo następuje po niedawnym ogłoszeniu przez Avis Budget Group przekroczenia progu 200 000 pojazdów połączonych na świecie. Współpraca z FCA oznacza, że dodatkowe 22 000 samochodów marki FIAT we flocie Avis Budget Group będzie połączonych z siecią, wyraźnie przybliżając realizację celu jakim jest posiadanie w pełni połączonej floty pojazdów na świecie.

Pod koniec 2019 roku przekroczyliśmy próg 200 000 aut połączonych w naszej światowej flocie. Partnerstwo z Grupą FCA, dzięki któremu do europejskiej floty dołączą kolejne 22 000 pojazdów połączonych, jest krokiem w kierunku posiadania w pełni połączonej floty na świecie. Łączność pojazdów zapewnia naszym klientom jeszcze bardziej usprawnioną usługę na żądanie i wspiera wzrost efektywności firmy. Valerie Chenivesse wiceprezes Fleet Services – International, Avis Budget Group

 

FCA wyraziło zadowolenie ze świadczenia nowej usługi dla Avis Budget Group i pomocy tej firmie w zwiększaniu satysfakcji klientów oraz produktywności. Pojazdy połączone są częścią strategii FCA. Firma oczekuje wzbogacenia tego produktu dzięki współpracy z Avis Budget.

 

Źródło: Avis Budget Group

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).