Autos Truck Day 2017 – relacja | MOTOFAKTOR

Autos Truck Day 2017 - relacja

7. edycja targów branży ciężarowej Autos Truck Day już za nami. 9 czerwca w Solcu Kujawskim klienci dystrybutora mogli zapoznać się z bogatą ofertą kilkudziesięciu wystawców.

Co roku ATD odwiedza około 1000 gości – klientów Autos, wśród których są między innymi właściciele i przedstawiciele wiodących firm transportowych oraz warsztatów obsługujących pojazdy ciężarowe z całej Polski, a także przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, którym tematyka ciężarowa towarzyszy na co dzień.

 

Spotkanie na Autos Truck Day to także doskonała okazja do integracji. W tym roku na gości czekało sporo atrakcji sportowo-zręcznościowych, które dawały możliwość zdobycia wartościowych nagród za osiągniecie najlepszych wyników.

Mobilna strefa szkoleniowa w ponadczasowym Jelczu 043, zwanym Ogórkiem, wyścigi gokartów, piłkobilard i strefa gier PRL zachęcały gości targów do aktywności.

Wieczorem, tak jak w poprzednich edycjach, odbyła się Loteriada z nagrodami, a następnie występ Kabaretu Jurki. Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Dżem.

 

Wystawcy, jak co roku, przygotowali bardzo bogatą ofertę.

Banner

Tak, jak w ubiegłym roku, austriacki producent akumulatorów prezentował na targach Autos Truck Day swoją ofertę ciężarową.

Na targi przygotowaliśmy ofertę akumulatorów do pojazdów ciężarowych. Prezentujemy także kilka modeli baterii do samochodów osobowych. Jest to nasza standardowa oferta, nie przewidujemy na razie wprowadzania nowych technologii, czy nowych typów akumulatorów.

Banner - Dariusz Panchyrz

Bosch

Producent prezentował przegląd swojej oferty dla rynku ciężarowego oraz nowości.

Nowością są elementy układu kierowniczego Bosch, które w sieci Autos dostępne są od tego roku. Oprócz tego oferujemy rozruszniki, alternatory, filtry, wycieraczki – czyli wszystko, co mamy w naszej ofercie ciężarowej.

kierownik działu części zamiennych firmy Bosch - Marcin Dynarek

Bosma

Producent oświetlenia postawił na prezentację nowości.

Nadal rozwijamy technologie LED-owe, wprowadzamy nowe, bardziej oszczędnę rozwiązania, a stare technologie wycofujemy z produkcji. W tym roku wprowadziliśmy kilka nowych produktów w technologii LED – latarki, lampy robocze do pojazdów i ciągników siodłowych oraz maszyn rolniczych. Zamierzamy jeszcze w tym roku wprowadzić kilka nowych produktów, ale na razie jest to objęte tajemnicą.

Bosma - Bartłomiej Klonowski

ContiTech

Do firmy Autos dostraczamy miechy zawieszenia pneumatycznego do pojazdów użytkowych – ciężarówek, naczep, autobusów. W ubiegłym roku zakończyliśmy przejmowanie części koncernu Goodyear, m.in. fabryki miechów zawieszenia w Słowenii. Obecnie miechy te oferujemy pod marką Primeride, a od stycznia 2017 jesteśmy obecni z tymi produktami w firmie Autos.

ContiTech - Witold Kalisz

 

Primeride to marka budżetowa dedykowana do pojazdów starszych, gwarantująca wszystkie właściwości oraz parametry techniczne produktów oferowanych dotychczas przez Goodyear.

Oprócz tego pokazujemy nasze znane marki - ContiTech i Phoenix, na bieżąco pozszerzamy zakres produktów o nowe referencje, do tej pory dostępne tylko w serwisach obsługujących pojazdy jeszcze na gwarancji, a teraz obecne także na rynku wtórnym.

- Witold Kalisz

Covind

Włoski producent elementów nadwozia do ciężarówek i autobusów już kolejny raz gościł na targach Autos Truck Day.

Prezentujemy części do pojazdów ciężarowych, części kabin, osłony, zamki, podnośniki szyb, kompletne wyposażenie do wszystkich obecnych w Polsce marek pojazdów ciężarowych; katalogi w wersji papierowej i cyfrowej oraz ulotki.

IHR, przedstawiciel firmy Covind w Polsce - Robert Ryłow

Dayco

W tym roku firma prezentowała przegląd stałej oferty pasków wieloklinowych i napinaczy do pojazdów ciężarowych.

Prezentujemy również nową wersję napinacza do samochodów DAF 105 - jest to nowa, wzmocniona konstrukcja, w której zastosowano szersze łożysko, nowe koło pasowe oraz oś napinacza.

przedstawiciel firmy Dayco w Polsce - Krzysztof Siekierski

 

Niebawem produkt będzie dostępny na rynku, a na targach Autos Truck Day cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

Dometic

Grupa Dometic, do której należy marka Waeco, specjalizuje się w produkcji wyposażenia poprawiającego komfort pracy kierowców na długich trasach.

Koncentrujemy się na chłodnictwie, prezentujemy dawne produkty Waeco dostępne już pod marką Dometic - lodówki, klimatyzatory postojowe, urządzenia do serwisowania klimatyzacji marki Waeco, akcesoria takie jak czajniki elektryczne, ekspresy do kawy. Wiele z tych elementów dostarczamy także producentom samochodów na pierwszy montaż. W ofercie mamy kilkadziesiąt tysięcy różnych produktów, a na targach pokazujemy tylko część naszej oferty.

Dometic - Andrzej Słota

DT Spare Parts

Producent specjalizujący się w produkcji części do pojazdów ciężarowych i autobusów prezentował swoją ofertę w formie katalogów.

Mamy nowe katalogi, przede wszystkim obejmujące ofertę części zamiennych do autobusów MAN i Neoplan, a wśród nich nasz najnowszy katalog części do pojazdów MAN TGA. Niedawno wydaliśmy także katalog części zamiennych do Volvo FH. W tej chwili rozbudowujemy swoją siedzibę w Niemczech o nowy magazyn i biura.

DT Spare Parts - Sabine Rohleder

ElringKlinger

Niemiecka marka uszczelek samochodowych prezentowała przegląd swojej oferty.

Przypominamy klientom o naszym nowym katalogu drukowanym, w którym znajdują się rysunki silników, ułatwiające prawidłowy dobór uszczelnień. Promujemy także Akademię Techniczną Elring, w ramach której można się dowiedzieć, w jaki sposób naprawiać silniki, aby uniknąć reklamacji.

Elring Polska - Korneliusz Kąkol

Exide Technologies

Na targach Autos producent prezentował nowości ze swoje oferty ciężarowej.

Prezentujemy akumulator StrongPro HVR (High Vibration Resistant), wykonany w technologii odpornej na wstrząsy. W najnowszych pojazdach ciężarowych, w związku z wymogami Unii Europejskiej oraz zastosowaniem zbiornika ADBlue akumulatory są montowane w tylnej części nadwozia, gdzie narażone są na dużo więcej wstrząsów i wibracji w stosunku do swojej tradycyjnej lokalizacji. Ten akumulator świetnie sprawdza się w takich warunkach. Jest odporny na wstrząsy dzięki nowym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wzmocnieniom, które trzymają płyty w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo, jest to akumulator z formułą Carbon Boost, która umożliwia szybsze ładowanie.

Marketing Manager Poland & CIS w Exide Technologies - Mariola Michalczyk

Exmot

Polski producent filtrów jak zawsze przygotował na targi Autos Truck Day nowości.

W tym roku prezentujemy całość oferty i informujemy klientów, że posiadamy filtry oleju, paliwa, hydrauliczne do różnych branż, czyli nie tylko motoryzacja i ciężarówki, ale także rolnictwo, wózki widłowe, maszyny budowlane. To jest nasz cel – poinformować klientów, że mamy tak bogatą ofertę.

Exmot - Katarzyna Butkiewicz

Ferdinand Bilstein

Jak co roku na stoisku firmy Ferdinand Bilstein były prezentowane produkty marek febi i KM Germany.

W tym roku główny nacisk kładziemy na prezentację produktów KM Germany. Pokazujemy m.in. sprzęgło podwójne, przeznaczone do stosowania w pojazdach budowlanych wysoko obciążonych marki Mercedes. Wszystkie materiały są nowe, nie ma tu mowy o żadnych elementach regenerowanych.

Ferdinand Bilstein - Robert Mrozek

Fomar Friction

Producent elementów układu hamulcowego zachęcał do odwiedzenia stoiska z nowościami.

W tym roku wprowadziliśmy sześć nowych tarcz hamulcowych – trzy do Mercedsa, jedną do pojazdów ciężarowych MAN, jedną do SAF-a i jedną do BMW. Zmieniliśmy także technologię produkcji klocków hamulcowych, która polega na posadowieniu materiału ciernego na siatce.

Fomar - Artur Kozak

Fristom

Tradycyjnie pokazujemy lampy diodowe. Nowość to lampa zespolona FT170, siedmiofunkcyjna, posiadająca możliwość wyłączania poszczególnych funkcji w zależności od potrzeb klienta. Pokazujemy również nowe lampy dla rolnictwa – FT090 służy do oświetlania dysz opryskiwaczy. Jest to nowość na polskim rynku. Poza tym przegląd całej naszej oferty – lampy tylne zespolone, obrysowe, ostrzegawcze. Pokazujemy również prototyp jednej lampy z homologacją DY w technologii LED z możliwością montowania kilku lamp jednocześnie na tyle pojazdu. Do grupy lamp roboczych wprowadziliśmy lampy mniejszej mocy - około 650 lumenów - jest to linia eko emitująca nieco mniej światła

Fristom - Tomasz Kwiatek

FTE Automotive

Producent dobrze znany nie tylko klientom sieci Autos pokazywał całość swojej oferty.

Prezentujemy asortyment podobny do tego z roku ubiegłego, ale rozszerzony o regenerowane zaciski hamulcowe do samochodów dostawczych, dodatkowo siłownik do Scanii do automatycznej skrzyni biegów Opticruise oraz asortyment hydrauliki sprzęgłowej i hamulcowej do pojazdów ciężarowych.

FTE Automotive - Jarosław Kaflak

 

Na stoisku dostępne były katalogi, materiały informacyjne, ulotki dotyczące produktów FTE.

Haldex

Dostawca części układu hamulcowego oraz zawieszenia pneumatycznego prezentował przegląd swojej oferty.

Firma zajmuje się produkcją głównych systemów hamulcowych do naczep. W ofercie mamy zawory zawieszenia, układy sprzyjające bezpieczeństwu kierowcy – np. system monitorowania zużycia klocków hamulcowych, monitorowania ciśnienia w ogumieniu.

Haldex - Grzegorz Janik

Hella

Jak co roku prezentujemy portfolio produktowe, które jest dostępne w ofercie firmy Autos, czyli przede wszystkim oświetlenie do pojazdów ciężarowych oraz części z kategorii termika – chłodzenie silnika i klimatyzacja. Są to dobrej jakości produkty za rozsądną cenę - nowości, które miejmy nadzieję pojawią się w ofercie sieci Autos. Oświetlenia tego nie produkujemy na rynek OE, ale spełnia ono wszelkie normy jakości, a przy tym jest oferowane za rozsądną cenę na rynku aftermarketowym. W linii Valuefit dostępne są lampy tylne, światła obrysowe oraz reflektory robocze.

Hella - Marcin Wieteska

Jost

Producent, który oferuje szeroki zakres produktów do pojazdów użytkowych, na targach prezentował nowości.

Jost przejął w 2014 roku od firmy Mercedes produkcję osi do przyczep i naczep, a w ślad za tym wprowadziliśmy do sprzedaży części zamienne do wszystkich osi Mercedesa produkowanych do 2014 roku pod znakiem firmowym Jost. Od ubiegłego roku oferta ta jest dostępna także w sieci Autos. Jest to obecnie najnowsza grupa produktowa, którą staramy się wypromować. To, co do tej pory było dostępne tylko w sieci Mercedesa, teraz można kupić u niezależnych dystrybutorów.

Dyrektor Handlowy firmy Jost - Jarosław Chojnacki

 

Producent prezentował także swoje standardowe produkty, m.in. części do siłowników hydraulicznych marki Edbro.

Knorr-Bremse

Na tegorocznych targach, oprócz prezentacji standardowych produktów, czyli systemów pneumatycznych i elektronicznych układów hamulcowych, systemów wspierających kierowcę, skupiamy się promowaniu marki TruckServices, którą po raz pierwszy prezentowaliśmy na ubiegłorocznych targach Automechanika we Frankfurcie. Pod marką TruckServices będziemy prezentowali naszą ofertę na rynku części zamiennych. Kryje się pod nią nie tylko sprzedaż produktów, ale także świadczenie usług w postaci szkoleń, sieci serwisowej. Wdrożymy również swego rodzaju narzędzia wspierające mechaników i ułatwiające im pracę.

szef przedstawicielstwa Knorr-Bremse na Polskę - Damian Myszka

KS Tools

Jesteśmy producentem narzędzi ręcznych i specjalistycznych przeznaczonych m.in. typowo do warsztatów samochodowych obsługujących pojazdy użytkowe. Prezentujemy nową gamę narzędzi pneumatycznych, wózków warsztatowych, zestawów narzędziowych, ściągacze hydrauliczne do tulei metalowo – gumowych.

KS Tools - Krzysztof Noga

Mahle

Producent prezentował ofertę ciężarową dostępną w sieci Autos.

Są to części silnikowe - tłoki, cylindry, tuleje, panewki oraz turbosprężarki. W tym roku pokazujemy także termostaty, które sprzedajemy pod marką Mahle i Behr. Informujemy także o nowościach, które dopiero pojawią się na rynku. Są to kompresory klimatyzacji, alternatory oraz rozruszniki Mahle.

Mahle - Marcin Lewiński

MANN-FILTER

Na stoisko producenta filtrów gości zapraszały piękne hostessy, ale nie brakowało także prezentacji produktów.

Pokazujemy obudowę wraz z filtrem do samochodu MAN TGS i TGA. Jest to cylindryczny filtr powietrza, w którym zastosowano naszą technologię „glue stripes”, która zapewnia stabilizację plisów niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych takich jak zawilgocenie i wysoka różnica ciśnień w przestrzeni przed filtrem i za filtrem.

MANN-FILTER - Arkadiusz Szafrański

Meritor

Mamy szeroką ofertę klocków i tarcz hamulcowych oraz zacisków hamulcowych. Firma Meritor jest jednym z największych producentów na świecie, jeśli chodzi o elementy układu hamulcowego. Od kilku lat również regenerujemy nasze zaciski hamulcowe, a od ubiegłego roku także zaciski hamulcowe Knorr-Bremse.

Dyrektor Regionalny Sprzedaży - Jacek Okoński

 

Firma Meritor produkuje również osie i dyferencjały.

Jesteśmy bezpośrednim dostawcą części do ciężarówek marek Iveco, Renault, Volvo, a na afermarkecie oferujemy wszystkie części zamienne do tych pojazdów.

- Jacek Okoński

Monroe

Na targach Autos tradycyjnie prezentujemy ofertę amortyzatorów ciężarowych Monroe Magnum. Posiadamy w ofercie amortyzatory osiowe do osi samochodów, amortyzatory foteli kierowcy oraz amortyzatory kabinowe do pojazdów ciężarowych. Każdego roku wprowadzamy nowe referencje do nowych modeli pojazdów i osi przyczep.

Regional Manager w firmie Tenneco - Andrzej Gajdziński

Nissens

Prezentujemy w tym roku naszą nową linię produktową - sprzęgło wiskotyczne, czyli element, który napędza śmigło wentylatora. Jest to produkt wysokiej jakości, na który dajemy dwa lata gwarancji. Oferujemy także szeroką gamę tych produktów, które znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich popularnych autach. Cała linia produktowa dostępna jest już w sieci Autos.

Nissens - Artur Gołembniak

Optibelt

Optibelt to wiodący producent pasów transmisyjnych i samochodowych elementów przeniesienia mocy.

Prezentujemy na targach nasze produkty przeznaczone dla pojazdów ciężarowych – są to paski rozrządu, napędowe, paski wielorowkowe oraz najnowszy pasek wielorowkowy ze zintegrowanym wskaźnikiem zużycia. Polega to nam tym, że gdy cykl życia paska dobiega końca, spod czarnego koloru między rowkami przebija kolor czerwony i widać, że pasek należy wymienić.

Optibelt - Michał Markiewicz

Platinum Oil Wielkopolskie Centrum Dystrybucji

Przygotowaliśmy na targi ulepszoną ofertę olejów marki Platinum Ultor dla pojazdów ciężarowych, płyny do chłodnic Petrygo oraz Maxmaster. Linia olejów Ulor spełnia wymagania wszystkich producentów olejów ciężarowych.

Dyrektor Zarządzający Platinum - Jarosław Dębski

 

Oferta firmy, należącej do grupy Orlen Oil, jest skierowana do m.in. warsztatów samochodowych oraz sklepów i hurtowni motoryzacyjnych i obejmuje oleje samochodowe, smary, płyny eksploatacyjne, kosmetyki samochodowe, akcesoria samochodowe, dodatki do paliw, części zamienne, czyściwa i sorbenty.

Rywal

Polski producent akcesoriów motoryzacyjnych z podkrakowskich Mogilan, działa na rynku od ponad 25 lat, a na targach Autos Truck Day po raz pierwszy prezentował swoją ofertę.

Jesteśmy producentem lusterek do pojazdów ciężarowych, dostawczych, do maszyn rolniczych. W swojej ofercie posiadamy całą gamę najbardziej popularnych akcesoriów do zabezpieczania ładunku. Jesteśmy największym producentem w Polsce kątowników zabezpieczających ładunek. Naszą nowością są opaski antypoślizgowe, które są doskonałą alternatywą dla łańcuchów śnieżnych, montowane w dwie minuty, wspaniała alternatywa dla kobiet. Bardzo się cieszymy z udziału w targach, możemy tu dotrzeć bezpośrednio do klienta.

Rywal - Dorota Surówka

Schaeffler

Na obszernym stoisku producent prezentował bogaty przegląd swojej oferty.

Przedstawiamy całą naszą ofertę związaną z rynkiem pojazdów ciężarowych poczynając od sprzęgieł, poprzez łożyskowanie kół, aż po łożyska skrzyń biegów. Prezentujemy wszystkie nasze marki - są to sprzęgła LuK, łożyskowanie kół FAG oraz INA związana ze skrzyniami biegów i elementami do ich naprawy. Pokazujemy nowe rozwiązania i technologie, które pojawiają się w tych grupach produktowych.

Schaeffler - Maciej Modelski

 

Producent pokazywał m.in. nowe sprzęgła.

Sprzęgła zupełnie nowego typu z samoregulacją, z naszym autorskim rozwiązaniem realizacji samoregulacji, powodujące wydłużenie żywotności całego układu sprzęgła i optymalizujące siły, jakie w tym układzie występują. Oznacza to, że tarcza sprzęgłowa jest dociskana z taką samą siłą przez cały okres użytkowania. Ponadto obciążenia występujące w układzie wyprzęgania są również niezmienne przez cały okres użytkowania. Właśnie to rozwiązanie jest już wykorzystywane na pierwszym montażu m.in. w samochodach marki Mercedes. Podobnie wygląda sprawa, jeśli chodzi o łożyskowanie kół. Tu także pojawiają się nowe technologie. Przestawiamy m.in. rozwiązanie SmartSet – zestaw naprawczy zastępujący klasyczne łożyska stożkowe, wykorzystywane jeszcze w wielu osiach naczep, czy ciągnikach siodłowych. Jest to nasze własne rozwiązanie, które zapewnia gotowy zestaw naprawczy nasmarowany, z ustawionymi luzami, zabezpieczony antykorozyjnie, według naszych prognoz o żywotności dwukrotnie większej niż klasyczne łożysko stożkowe. Prezentujemy także łożyskowanie skrzyń biegów – INA jest potentatem, jeśli chodzi o tę kategorię produktów. Wszystkie skrzynie biegów spotykane na rynku korzystają z naszego łożyskowania. Marka oferuje szeroki zakres łożysk, które gwarantują naprawę praktycznie każdej skrzyni biegów.

- Maciej Modelski

SKF

Na targach Autos Truck Day nie mogło zabraknąć największego producenta łożysk na świecie.

Jak co roku na targach Autos akcentujemy swoją ofertę do pojazdów ciężarowych. Bezpośredni kontakt z klientem jest dla nas bardzo cenny, a tu mamy doskonałą okazję, by zaprezentować nasze produkty bezpośrednio naszym odbiorcom.

SKF - Grzegorz Jankowski

Textar

Producent elementów układu hamulcowego położył główny nacisk na promowanie lekkich klocków hamulcowych w technologii TMD Friction.

Są to produkty, dzięki którym klienci mogą przejechać na jednej osi nawet o około 10 tys. km więcej. Wiąże się to oczywiście z oszczędnościami, a jeśli to pomnożymy przez liczbę osi, to widać wtedy, jak dużo zyskujemy. Technologia ta bardzo dobrze przyjęła się na rynku, klienci często zgłaszają się bezpośrednio do nas, by kupić nasze produkty. Wówczas informujemy, że nie ma takiej możliwości i wówczas zawsze kierujemy do naszych dystrybutorów takich, jak np. Autos.

doradca techniczny marki Textar - Andrzej Sławiński

 

Na stoisku można było zapoznać się z przeglądem całej oferty producenta.

ferujemy nasze katalogi, promujemy również katalogi online dostępne na naszej stronie internetowej Textar Polska, gdzie można zapoznać się z całą ofertą do pojazdów osobowych, ciężarowych, dostawczych. Zachęcam do korzystania.

- Andrzej Sławiński

Total

Na stoisku firmy Total tradycyjnie nie brakowało atrakcji.

Wśród gości odwiedzających targi Autos Truck Day promujemy naszą platformę TeamTotal.pl. gdzie Adam Klimek, Patryk Mikiciuk i Klaudia Podkalicka zamieszczają swoje artykuły dotyczące motoryzacji. Zachęcamy wszystkich fanów motoryzacji, by rejestrowali się na platformie. Prezentujemy także naszą gamę produktów do pojazdów ciężarowych, informując jednocześnie, że Total to oleje nie tylko do samochodów francuskich, ale do każdej marki.

Total Polska - Natasza Michniewicz

 

Firma zadbała także o to, by goście dobrze się bawili. Dla najbardziej odważnych przygotowano urządzenie imitujące tornado. Należało do niego wejść i zebrać jak najwięcej karteczek opatrzonych logiem Total, aby zdobyć nagrodę.

WABCO

Oprócz standardowych produktów WABCO prezentujemy naszą drugą linię produktów – Provia. Są to solidne rozwiązania wysokiej jakości za rozsądną cenę, produkowane na liniach produkcyjnych WABCO. W linii Provia dostępne są elementy układu hamulcowego, zawory, elementy systemu wspomagania sprzęgła czy układu zawieszenia.

Product Manager w firmie WABCO - Konrad Kula

W sierpniu tego roku wprowadzamy kolejną nowość Provia – zawory poziomujące kabinę kierowcy. WABCO jest bardzo dobrze rozpoznawaną marką premium, a tym klientom, którzy mają nieco inne wymagania, nieco starsze ciężarówki, oferujemy możliwość wyboru spośród produktów marki Provia.

Product Manager w firmie WABCO - Barbara Stąpor-Dymacz

Wix

Prezentujemy filtry oleju, paliwa, powietrza do maszyn oraz pojazdów ciężarowych. Wszelkie zastosowania – rolnicze, przemysłowe oraz ciężarowe. Prezentujemy całą naszą ofertę, jesteśmy pierwszy raz na targach. Chcemy się zaprezentować klientom, pokazać wszystko, co możemy zaoferować.

Mann+Hummel Filtration Technology Poland - Adam Gryczka

Valeo

Jak co roku prezentujemy całą naszą ofertę do pojazdów ciężarowych i autobusów, czyli wszystkie nasze linie produktowe. Największą uwagę skupiamy na naszym sztandarowym produkcie, czyli sprzęgłach. W ubiegłym roku wprowadziliśmy dwuletnią gwarancję na zestawy i komponenty sprzęgłowe stosowane w pojazdach ciężarowych i autobusach. Staramy się ten atut podkreślić na targach.

Truck Product Manager w Valeo Service - Dominik Stanaszek

 

Producent nieustannie rozwija ofertę dla rynku wtórnego wprowadzając nowe zestawy sprzęgłowe z zastosowaniem do pojazdów spełniających normę Euro 6.

W tym segmencie Valeo jest liderem w produkcji sprzęgieł na rynek OE. Wszystkie najnowsze zestawy, które produkujemy do tych pojazdów są już także dostępne na rynku wtórnym. Na targach Autos Truck Day mamy także premierę okładzin tarcz sprzęgłowych. Są to okładziny cierne najlepsze w swojej klasie na świecie. Pokazujemy gościom targów dwie najpowszechniej stosowane okładziny cierne – jedną dedykowaną do manualnych skrzyń biegów, drugą – do coraz bardziej popularnych skrzyń zautomatyzowanych.

- Dominik Stanaszek

Vanstar

Producent rur wydechowych, tłumików i katalizatorów prezentował model katalizatora do samochodu Volvo FH1213, spełniający wymogi normy Euro 5.

Dodatkowo chwalimy się naszą najnowszą technologią cięcia laserem 3D, która bardzo przyspiesza proces produkcji i poprawia jakość produktów oraz pokazujemy całą naszą ofertę – rury wody, akcesoria montażowe, obejmy, miechy, tłumiki. Nasza firma wykonuje także izolację termiczną.

Vanstar - Kamil Chabiński

Victor Reinz

Firma prezentowała swoją kompleksową ofertę uszczelnień silnikowych do pojazdów dostawczych i ciężarowych.

Pokazujemy przede wszystkim uszczelnienia silnikowe, zestawy montażowe pod turbosprężarki, śruby głowic, jak również masy silikonowe do uszczelnień silników oraz katalogi z najnowszą ofertą.

Victor Reinz - Bartosz Czuba

ZF/TRW

Na wspólnym stoisku ZF TRW można było zobaczyć bogaty przegląd oferty, a wśród niej nie brakowało nowości.

Pokazujemy kilka nowości, które wpisują się w nowe trendy na rynku motoryzacyjnym, m.in. skrzynię biegów Traxon, stosowaną już przez takich producentów jak Iveco, MAN, czy DAF. Skrzynia jest już dostępna w wersji hybrydowej, czyli z silnikiem elektrycznym, który pozwala nie tylko poruszać się pojazdowi, ale wspomaga go także dzięki wielu dodatkowym funkcjom. Pokazujemy także nasze konwencjonalne układy – zestawy sprzęgieł z kołem dwumasowym, które od lat są stosowane w autobusach, a teraz coraz częściej także w ciągnikach siodłowych, sprzęgła samonastawne, wahacz trójkątny na łożyskach molekularnych oraz elementy układu hamulcowego i przekładnie kierownicze TRW.

ZF - Grzegorz Fedorowicz

Motofaktor.pl był patronem medialnym targów Autos Truck Day 2017.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).