AUTOPART kupuje markę FIVE STAR | MOTOFAKTOR

AUTOPART kupuje markę FIVE STAR

AUTOPART, polski producent akumulatorów z siedzibą w Mielcu, kupił od spółki Five Star Polska markę akumulatorów FIVE STAR oraz przejął jej sieć dystrybucji w Polsce.

Marka FIVE STAR jest obecna na polskim rynku od 30 lat. AUTOPART zamierza kontynuować współpracę z wszystkimi dotychczasowymi sprzedawcami akumulatorów marki FIVE STAR, jednocześnie rozwijając markę. Ponadto, na mocy zawartej umowy, AUTOPART przejął domeny internetowe fivestar.pl i fivestar.com.pl.

Marka FIVE STAR jest na rynku od wielu lat i ma swoich stałych klientów. To zasób, dzięki któremu rozszerzymy współpracę z kolejnymi klientami B2B oraz wzbogacimy nasze portfolio o znany brand. AUTOPART specjalizuje się w tworzeniu i obsłudze marek własnych klientów, chcemy także kontynuować rozwój marki FIVE STAR, widzimy dla niej miejsce nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach zagranicznych, które obsługujemy” – mówi Mariusz Zamojski, wiceprezes AUTOPART odpowiedzialny za transakcję.

FIVE STAR POLSKA, jako członek Grupy Amtra, z dużym zadowoleniem przystąpił do tej transakcji, widząc w niej potężny potencjał dla rozwoju marki FIVE STAR na polskim rynku. Dzięki doświadczeniu AUTOPART, marka z pewnością wejdzie na nowe rynki zagraniczne, jak również , z doskonałymi podstawami technologicznymi, spełni wymagania nowych przepisów, jakie obecnie wchodzą w życie w Europie dotyczących produkcji oraz sprzedaży baterii kwasowo – ołowiowych). Życzymy marce FIVE STAR dalszego rozwoju oraz kolejnych wzrostów sprzedaży” – mówi Jarosław Nowakowski Prezes Zarządu spółki FIVE STAR POLSKA oraz Dyrektor Generalny Grupy AMTRA.

Obecnie firmy AUTOPART i Five Star Polska są w procesie przekazywania sobie wszelkich informacji, mających na celu operacyjne przejęcie zarządzania marką.

AUTOPART to polski producent akumulatorów do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn i urządzeń oraz łodzi i kamperów. Firma posiada w Mielcu własny zakład produkcyjny o pow. 21 000 m². Rocznie produkuje 2,5 mln akumulatorów, które dystrybuuje do 50 krajów całego świata. AUTOPART jest obecny na rynku ponad 40 lat.

FIVE STAR Polska to polski właściciel marki FIVE STAR, która istnieje na polskim rynku od 1994 roku, wprowadzający na rynek akumulatory samochodowe marki FIVE STAR. Od 2015 roku spółka należy do Grupy AMTRA z siedzibą w Sosnowcu, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji profesjonalnej chemii samochodowej oraz środków utrzymania czystości w sektorze przemysłowym i branży HORECA.

Źródło: AUTOPART

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).