Automechanika Frankfurt Digital Plus coraz bliżej | MOTOFAKTOR

Automechanika Frankfurt Digital Plus coraz bliżej

Tegoroczna Automechanika Frankfurt Digital Plus odbędzie się w bardziej kompaktowej formie, innym modelu oraz z szeroką gamą produktów i usług online.

Jakie są aktualne problemy i trendy na rynku wtórnym? Jakie są przyszłe wyzwania dla warsztatów samochodowych, m.in. ze względu na szybki wzrost alternatywnych systemów napędowych? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas nadchodzących targów Automechanika Frankfurt Digital Plus, które odbędą się w dniach 14-16 września br.

 

Obecnie jest duże zapotrzebowanie na osobistą interakcję, ponieważ około 75% z 200 wystawiających się firm chce mieć na targach fizyczne stoiska. Nowością jest to, że Automechanika odbędzie się w tym samym czasie co Hypermotion – targi branży logistycznej – we Frankfurckim Centrum Wystawienniczym. Da to sektorowi motoryzacyjnemu cenną inspirację, m.in. w zakresie odpornych łańcuchów dostaw, zarządzania flotą i systemów IoT.

Jestem naprawdę zadowolony, że nasza oferta "plug & play" w pełni wyposażonych stoisk została tak dobrze przyjęta i tak wiele firm, które się zgłosiły, chce spotkać się ponownie osobiście we Frankfurcie. Jednak nawet ci, którzy nie przyjadą do Frankfurtu, mogą wziąć udział w naszym szerokim programie uzupełniającym. Dzięki naszym nowym funkcjom online udostępnimy dodatkowe opcje prezentacji, nawiązywania kontaktów i szerokiego zasięgu międzynarodowego.

dyrektor Automechanika Frankfurt - Olaf Musshoff

 

W ostatnich dniach obserwuje się spore zainteresowanie z innych krajów: wystawcy przyjadą nie tylko z Niemiec, ale także z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Danii, Finlandii, Polski, Węgier, Czech, Bułgarii, Chorwacji, Litwy, Gruzji, Ukrainy, Rosji, Grecji, Turcji, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei Południowej, Chin, Tajwanu i Australii.

 

We frankfurckim centrum wystawienniczym zaprezentują się m.in. następujące firmy: Schaeffler, Hunter, Liqui Moly GmbH, SATA, Mercedes-Benz Gebrauchtteile Center (Centrum części zamiennych), Snap-on Equipment GmbH, Alfred Kärcher Vertriebs GmbH, Otto Christ, WashTec GmbH, AVL DiTEST GmbH, Hengst, Heinrich Eibach, ABBT Arnott, AJUSA Auto Juntas, Audatex, Adriateh doo, BBT Automotive Components GmbH, AUTOonline GmbH, MAPCO Autotechnik GmbH, DINEX A/S, Glaubitz GmbH, Saxon Junkalor, Inficon, ATH Heinl, Schumacher, Auger Autotechnik, Erich Jaeger GmbH, Nissens Automotive A/S wraz z AVA Benelux, Inforserveis SL, Visomax Coating, TÜV Rheinland, ZDK (Centralne Stowarzyszenie Niemieckiego Handlu Motoryzacyjnego) i wiele innych.

 

Wśród firm, które wezmą udział całkowicie online będą: Continental z czterema jednostkami biznesowymi, w tym działem opon, ElringKlinger AG, Mahle, Mol-Lub KFT, Body Shop News, Vogel Communications Group GmbH, Robert Bosch GmbH oraz BMW AG ze swoim działem Oryginalnych Części Zamiennych. Ten ostatni będzie po raz pierwszy się wystawiać na targach Automechanika Frankfurt.

Najważniejsze wydarzenia programowe na targach Automechanika Frankfurt Digital Plus

Jako pokaz innowacji, centrum szkoleniowe i laboratorium testowe dla salonów samochodowych i warsztatów naprawczych Future Repair Shop 4.0 będzie współpracować z Instytutem Przemysłu Motoryzacyjnego (IfA), demonstrując podczas targów technologie, procesy i modele biznesowe jutra. Na ścieżce gości pojawi się osiem stacji szkoleniowych z naciskiem na obsługę posprzedażną, dając odwiedzającym praktyczne doświadczenie zmian technologicznych. Specjaliści z branży motoryzacyjnej mogą w przyszłości zdobyć cenną wiedzę i świeże inspiracje dla własnego biznesu.

 

Cyfryzacja i nowe rozwiązania techniczne każdego dnia stawiają przed warsztatami samochodowymi nowe wyzwania. Aby nadążyć za tym wszystkim, ważne jest, aby regularnie angażować się w rozwój zawodowy. Tak jak dotychczas na targach odbędą się warsztaty praktyczne. Odbędą się one we współpracy ze znanymi partnerami i będą skierowane w szczególności do warsztatów samochodowych. Odbędzie się również kilka pokazów napraw powypadkowych na żywo, prowadzonych przez FabuCar i Car Doctors (Die Autodoktoren).

 

Ponadto Akademia Automechaniki przez wszystkie trzy dni będzie prowadzić szeroko zakrojony program. Najnowsze osiągnięcia na tematy związane z serwisem i mobilnością jutra, elektromobilnością, drukiem 3D i myjnią samochodową zostaną zaprezentowane w kilku wizjonerskich rozmowach prowadzonych przez profesjonalistów i będą przedmiotem dyskusji panelowych. Każdego, kto prowadzi warsztat samochodowy, szczególnie zainteresuje Schadentalk (chat show o uszkodzeniach pojazdów) oraz szereg rozmów i dyskusji panelowych na temat codziennej działalności warsztatu samochodowego.

 

W czasach zmian klimatycznych i ochrony środowiska temat gospodarki o obiegu zamkniętym i regeneracji nabiera coraz większego znaczenia. Pierwszy Dzień Regeneracji Automechaniki odbędzie się zatem 15 września we współpracy z APRA (Stowarzyszeniem Producentów Części Samochodowych). Z tej okazji kilku profesjonalistów zaprezentuje temat z różnych perspektyw, z możliwością zadawania pytań.

Hypermotion Frankfurt na styku mobilności i logistyki

Hypermotion Frankfurt skupi się na inteligentnych rozwiązaniach w mobilności i logistyce, z licznymi konferencjami oprócz tradycyjnej wystawy. Na przykład jedną z ekscytujących funkcji dla publiczności z branży motoryzacyjnej w Hypermotion będzie nowy system kontenerowy firmy GH System GmbH. Zostanie zaprezentowany na specjalnym pokazie, a także w Future Mobility Park. Nowy system może być używany w całym łańcuchu dostaw, aż do poziomu regionalnego i lokalnego. Wykorzystując mały, znormalizowany kontener, innowacyjny system koncentruje się na kompleksowej wysyłce towarów. RepairFix, firma rozpoczynająca działalność, ma zamiar zaprezentować aplikację, która w inteligentny sposób łączy kierowców, menedżerów flot i warsztaty naprawcze w zakresie radzenia sobie z uszkodzeniami i serwisowaniem.

 

Źródło: Messe Frankfurt

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).