Autoliv zamyka dwa zakłady w Europie

Autoliv zamyka dwa zakłady w Europie

person Joanna Piszcz 14/07/2023

Autoliv przyspiesza globalne redukcje kosztów i zamyka oddziały w Elmshorn w Niemczech i Congleton w Wielkiej Brytanii.

Autoliv, światowy lider w produkcji samochodowych systemów bezpieczeństwa, poinformował, że zamierza zamknąć swoje zakłady w Elmshorn wNiemczech i w Congleton w Wielkiej Brytanii. Autoliv wyjaśnia, że przyspiesza globalne redukcje kosztów strukturalnych, szczególnie w ramach swoich operacji w Europie. Inicjatywy te mają uprościć  logistykę i obniżyć koszty działalności.

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Autoliv zamierza zredukować zatrudnienie w swoich zakładach łącznie nawet o 11%.

Zgodnie z naszą wcześniejszą zapowiedzią, są to pierwsze działania mające na celu zmniejszenie całkowitej liczby pracowników i ważne kroki w optymalizacji naszego zasięgu geograficznego. Jesteśmy przekonani, że te kroki poprawią naszą zdolność do dostarczania naszym klientom światowej klasy produktów i rozwiązań ratujących życie. Mikael Bratt prezes i dyrektor generalny Autoliv

 

Autoliv chce zamknąć swoją fabrykę produkującą kurtyny powietrzne w Wielkiej Brytanii. Likwidacja zakładu dotknęłoby około 250 pracowników zatrudnionych obecnie w Wielkiej Brytanii, z zamiarem przeniesienia produkcji do końca 2025 roku. Autoliv zamyka także swoje biuro sprzedaży we Włoszech.

 

W Europie zakłady Autoliv są zlokalizowane w Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, we Włoszech, w Czechach, na Węgrzech, w Polsce (Oława, Jelcz-Laskowice), Estonii i Rumunii.

 

Źródło: Autoliv

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).